Piątek z Superpucharem Włoch! (Typy i analizy)

W piątek 1 listopada nie mamy zbyt wielu wydarzeń siatkarskich, ale jest jedno, które przykuwa uwagę wszystkich fanów tej dyscypliny. Mowa o półfinałach Superpucharu Italii, w których czekają nas konfrontacje tzw. wielkiej czwórki włoskiej Serie A1, uważanej słusznie za najlepszą ligę świata.

Piątek z Superpucharem Włoch! (Fot.: LegaVolley)

Cucine Lube Civitanova – Leo Shoes Modena (15:30)

W naszej ocenie w sezonie 2019/2020 to ekipa gości, którą oparto na podstawowych zawodnikach reprezentacji Stanów Zjednoczonych może osiągnąć nawet większe sukcesy niż widziana w roli faworyta Civitanova.

Trójka „Jankesów” w osobach atakującego Matthew Andersona, rozgrywającego Micaha Christensona i środkowego Maxwella Holta stanowi solidny fundament, na którym można budować. Dodajmy do tego ultraofensywnych przyjmujących Zajcewa i Bednorza oraz środkowego Mazzone i libero Rosinniego. Jest to paczka, która może wygrać dosłownie z każdym, jeśli potencjał z papieru zostanie przeniesiony na parkiet. Początki są więcej niż obiecujące.

Oczywiście po drugiej stronie ta konstelacja gwiazd jest równie duża, jeśli nie większa. Trójka Kubańczyków (Leal, Juantorena, Simon), Brazylijczyk Bruno czy nasz Mateusz Bieniek. Ale nie ma już Sokołowa, a jego zastępcy w osobach Irańczyka Ghafoura i Rychlickiego to jednak nie ten rozmiar kapelusza. Naszym zdaniem to właśnie obsada tej pozycji może uniemożliwić Civitanovie sięgnięcie po najwyższe laury.

Gra na starcie sezonu nie wygląda zbyt dobrze, ale to normalka. Atut własnego boiska, który jest kluczowy, jeśli chodzi o zagrywkę, powinien zrobić dziś swoje. Ale nie powinien być to jednostronny mecz. Spodziewamy się 4-5 setów, po których to raczej drużyna gospodarza zamelduje się w niedzielnym finale.

MeczTypKursBuk
Civitanova – Modena11,36eTOTO
Liczba setów3,5+1,54BetClic
Handicap punktowy2 (+11,5)1,53Fortuna

Prognozy: 8/10, 7/10, 6/10
Transmisja na żywo w Internecie: Civitanova – Modena

Nowy kod promocyjny BetFan 2019

Sir Safety Conad Perugia – Itas Trentino (18:00)

Dość podobna sytuacja jak w pierwszym przypadku. Faworyt, za jakiego uznawana jest Perugia, powinien zameldować się w wielkim finale DelMonte Supercoppa Italia 2019, ale raczej nie przyjdzie mu to łatwo.

Perugię od tego sezonu prowadzi Vital Heynen, który jest obecnie chyba najlepszym trenerem na świecie, co zdążył już udowodnić w naszej reprezentacji przez dwa lata. Jest to jednak na tyle specyficzny szkoleniowiec, że potrzebuje sporo czasu, żeby wdrożyć swoje systemy, więc nie od razu wszystko będzie funkcjonować. Co pokazał początek ligi i porażka 0:3 z mediolańczykami. Ale już w meczu z Weroną wszystko wróciło do normy.

Taka dyspozycja, jak ta z ubiegłego sezonu, powinna wystarczyć na ogranie Trentino, które jako zespół funkcjonuje lepiej niż mógłby wskazywać na to skład personalny, ale jednak Kovacević, Russell i przede wszystkim Vettori to nie jest aż taka siła ognia jak w trzech pozostałych ekipach, gdzie mamy chociażby Kubańczyków, którzy zaprzeczają prawą fizyki.

Atanasijević i Leon powinni zrobić różnicę na wysokich piłkach i to najpewniej zadecyduje o końcowym wyniku. My spodziewamy się zwycięstwa Perugii w czterech, maksymalnie pięciu setach.

MeczTypKursBuk
Perugia – Trentino11,47eTOTO
Liczba setów3,5+1,48BetClic
Handicap punktowy2 (+11,5)1,70BetFan

Prognozy: 8/10, 7/10, 6/10
Transmisja na żywo w Internecie: Perugia – Trentino

Kod na cashback w BetClic

Analizując poszczególne spotkania i typy warto pamiętać o tym, na jakim etapie sezonu jesteśmy. Mowa o pierwszych spotkaniach o stawkę, do których czołowe ekipy przystąpiły po mniej więcej tygodniu treningów w pełnych składach, a co za tym idzie można spodziewać się sporych wahań formy na dystansie nawet jednego meczu czy seta. W związku z tym my ze stawkami nie szalejemy, bo liczba niespodzianek w pierwszych tygodniach sezonu jest zawsze największa.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.