Piątek z TAURON Ligą pod znakiem starcia lidera z wiceliderem! (Zapowiedź i typy na 15 stycznia)

W piątek 15 stycznia odpoczniemy od męskiej siatkówki. Na dziś zaplanowano natomiast dwa mecze TAURON Ligi, nad którymi postanowiłem się pochylić. Oba zapowiadają się ciekawie, ale nie ma żadnych wątpliwości, co do tego, że hitem dnia będzie konfrontacja aktualnego lidera i wicelidera, do której dojdzie w Rzeszowie. Początek o godzinie 17:30. TAURON Liga na żywo w Internecie!

Piątek z TAURON Ligą pod znakiem starcia lidera w wiceliderem! (Zapowiedź i typy na 15 stycznia) [Fot.: CEV]

Developres SkyRes Rzeszów vs E.Leclerc Moya Radomka Radom (17:30)

Paradoksalnie o piątkowym hicie TAURON Ligi mam do napisania mniej niż o drugim z dzisiejszych pojedynków. Trudno bowiem wskazać jednoznacznie faworyta. Patrząc na pierwszą część sezonu i skład personalny, skłaniam się ku drużynie gospodarza, ale trzeba mieć w pamięci, że w grudniu zaliczyła ona dołek formy w Lidze Mistrzyń CEV, a potem przyplątał się koronawirus, po którym podopieczne Stephane Antigi przegrały dwa z trzech meczów o stawkę. Najpierw 1:3 z MKS-em Kalisz, a ostatnio 2:3 z Chemikiem Police. W międzyczasie udało się wygrać w Świeciu, ale dopiero po tie-breaku. W konfrontacji z policzankami rzeszowianki długimi momentami wyglądały naprawdę dobrze, więc wygląda na to, że najgorsze mają już za sobą. E.Leclerc Moya Radomka Radom ostatnio się nie zatrzymuje. Mowa o pięciu kolejnych zwycięstwach, w tym tak wartościowych jak te z Policami (3:2) czy zwłaszcza Budowlanymi Łódź (3:1). Na wyjazdach Katarzyna Skorupa i spółka grają słabiej, męcząc się często z niżej notowanymi zespołami, ale przegrały tylko z Budo i to w pięciu setach. Trudno wytypować zwycięzcę. Natomiast wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że zabawa potrwa dłużej niż trzy sety i na taki właśnie typ się zdecydowałem. Nie ma co szukać kwadratowych jaj. Zwłaszcza, że pierwsza potyczka zakończyła się tie-breakiem, a trzysetówek oba zespoły w tym sezonie mają niewiele, jeśli odrzucić rywalizację z autsajderami.

#VolleyWrocław vs BKS BOSTIK Bielsko-Biała (20:30)

Początkowo bukmacherzy na spotkanie #VolleyWrocław z BOSTIK BKS Bielsko-Biała wystawili kursy bliskie fifty-fifty. Minimalnym faworytem były przyjezdne (+-55%), a na ich wygraną można było złapać nawet @1.76, co udało się na przykład ekspertowi portalu BetOnline. Dziś mówimy już o kursie w okolicach @1,55. Jest on w mojej ocenie zdecydowanie bardziej adekwatny, niż ten pierwotny. Osobiście na zespół gości nie wystawiłbym więcej niż @1,50.

Bielszczanki są jednym z pozytywnych zaskoczeń sezonu 2020/2021 „Najpiękniejszej Ligi Świata”. Obecnie na swoim koncie mają 26 punktów i są już niemal pewne awansu do fazy play-off. Dziewięć meczów wygrały, a przegrały tylko sześciokrotnie. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka dotychczas musiały uznać wyższość Chemika (x2), Developresu, Radomki i Budowlanych, czyli zespołów, które powalczą o medale. Przytrafiła im się również domowa porażka z MKS-em Kalisz, z którym na wyjeździe wygrały. Pisząc krótko, póki co poza ich zasięgiem były niemal wyłącznie drużyny z ligowego topu, nie licząc ŁKS-u, który akurat dwukrotnie ograły (3:0 na wyjeździe i 3:2 u siebie). Imponujący, jak na ligowego średniaka, jest przede wszystkim bilans wyjazdowy. Aż pięć wygranych i zaledwie dwie porażki, z aktualnymi mistrzyniami i wicemistrzyniami kraju. Poza „Łódzkimi Wiewiórami” i kaliszankami ograły też Bydgoszcz (3:0), Legionovię (3:1) i Piłę (3:2). Kluczem do sukcesu jest trudna zagrywka, solidne przyjęcie i przede wszystkim kapitalny blok, statystycznie najlepszy w całej TAURON Lidze 2020/2021! Nieźle wygląda też gra na linii blok-obrona i samo rozegranie, największe zastrzeżenia można mieć do skuteczności ataku ze skrzydeł.

Jak na tym tle wypadają wrocławianki prowadzone przed Dawida Murka? Słabo. Jedna z najsłabszych ekip w całych rozgrywkach (przedostatnie miejsce razem i zaledwie trzy wygrane). Ponadto w ich przypadku trudno mówić o atucie własnego boiska, bo wygrały tylko 1 z 7 spotkań, z praktycznie zdegradowanymi już pilankami. Jakby tego było mało, z powodu kontuzji wypadła będąca w gazie przyjmująca Paula Słonecka, a podstawowe rozgrywająca i atakująca wylądowały na ławie. Siatkarki z Wrocławia mają przebłyski fajnej gry, co pokazały przeciwko radomiankom i Budowlanym, przegrywając dopiero po tie-breakach, i stąd pewnie wzięły się wysokie kursy, ale trudno je tylko na tej podstawie uznać za faworytki.

Tymi są przyjezdne i na nie właśnie stawiam. Także z tego powodu, że wygrały pięć ostatnich starć bezpośrednich z #VolleyWrocław, a w tym sezonie nie oddały im nawet seta, zwyciężając różnicą aż 20 małych punktów! Szanse na zwycięstwo BKS BOSTIK Bielsko-Biała oceniam na jakieś 70%.

TAURON Liga: Typy na piątek 15 stycznia

MeczTypKursBuk
Developres – Radomka175,5+1,51Fortuna
Wrocław – BKS21,59BetClic
Prognozy: 8/10; 7/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.