Piątek z TauronLigą! (Zapowiedź i typy)

W piątek 2 października zawodnicy rywalizujący w PlusLidze mają dzień przerwy, ale to nie znaczy, że czeka nas dzień bez polskiej siatkówki. Przed nami bowiem dwa spotkania 3. kolejki TauronLigi, którą zainaugurowało czwartkowe zwycięstwo E.Leclerc Moya Radomki Radom nad Volley Wrocław (3:0). Dziś będziemy świadkami spotkań dwóch łódzkich klubów, Grot Budowlani zagrają w Legionowie, a ŁKS Commercecon podejmie w Sport Arenie Energę MKS Kalisz. Gramy od godziny 17:30 i 20:30.

Piątek z TauronLigą! (Zapowiedź i typy) [Fot. Piotr Sumara/PLS]

DPD Legionovia Legionowo vs Grot Budowlani Łódź (17:30)

Po dwóch seriach gier legionowianki i łodzianki są na przeciwległych biegunach ligowej tabeli. Drużyna gospodarza sensacyjnie pokonała u siebie 3:2 Grupę Azoty Chemika Policę, a następnie zgarnęła trzy punkty we Wrocławiu (3:1), co było już poniekąd obowiązkiem podopiecznych Alessandro Chiappiniego. Budowlane z kolei sensacyjnie przegrały 1:3 na własnym parkiecie z Jokerem Świecie, beniaminkiem, który bazuje tylko na rodzimych zawodniczkach, często z dość małym doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drugi mecz był już znacznie lepszy, ale również zakończył się porażką 1:3. Tym razem z Developresem SkyRes Rzeszów, co akurat nikogo już dziwić nie powinno. Przed sezonem klub z Łodzi mocno odmłodził skład, stawiając na reprezentantki Polski młodego pokolenia. Obok Marysi Stenzel czy Julii Nowickiej pojawiły się Monika Fedusio, Zuzanna Górecka czy Paulina Damaske. Większość z nich może zrobić duże międzynarodowe kariery lub być po prostu wiodącymi zawodniczkami na polskich parkietach. Potencjał jest ogromny, ale na dziś nie jest to drużyna, która jest w stanie bić się o medale. Legionovia ma bardziej zrównoważony skład, miesza się tam młodość z doświadczeniem. Odeszła co prawda para podstawowych przyjmujących, ale znaleziono bardzo ciekawe alternatywy. Wydaje się, że potencjał tego zespołu jest zbliżony do tego sprzed roku, kiedy zakończyły zmagania na czwarte pozycji.U siebie powinny być szczególnie groźne, ale jednak nie jest to naszym zdaniem jeszcze ekipa, która będzie regularnie ogrywała ligowych średniaków do zera. Zwłaszcza, że obie przyjmujące są bardzo ofensywne i dość łatwe do ruszenia zagrywkę. Z tego powodu typujemy delikatnie w stronę przyjezdnych, czyli over 3,5 seta. Oba zespoły w bieżącym sezonie nie miały jeszcze trzysetówek i wierzymy, że ta seria zostanie podtrzymana.

ŁKS Commercecon Łódź vs Energa MKS Kalisz (20:30)

Największą niespodzianką podczas inauguracyjnej serii gier sezonu 2020/2021 TauronLigi była porażka 0:3 „Łódzkich Wiewiór” z BKS-em Stalą Bielsko-Biała. Wygląda jednak na to, że był to tylko wypadek przy pracy jednego z faworytów całych rozgrywek. Za taką interpretacją przemawia wynik i przede wszystkim gra w drugiej kolejce, kiedy to ŁKS przejechał się po Jokerze w Świeciu jak walec, zwyciężając 3:0 i różnicą ponad 20 małych punktów. Łodzianki mają mocną pakę. Udało się nie tylko utrzymać trzon zespołu, ale też go wzmocnić chociażby transferami Zaroślińskiej-Król, Bongaerts czy Ninković. Na przestrzeni całego sezonu ekipa na TOP3, nie bez szans nawet na złoto. W Kaliszu zdecydowano się postawić na młodość. Dzięki temu szansę pokazania się otrzyma kilka zdolnych juniorek oraz nieco starsze dziewczyny, które znalazły się na zakręcie swojej kariery. Na rozegraniu gra Ewelina Polak, która odbiła się od najlepszych klubów, a po przekątnej z nią mamy wracającą z RC Cannes do kraju Julię Szczurowską oraz Monikę Gałecką (Bociek), która nie spełniła pokładanych w niej nadziei w ŁKS-ie. Na przyjęciu utalentowana Oliwia Bałuk, która ma w krótkim czasie zająć miejsce Martyny Grajber w kadrze, jako ta bardziej defensywna zawodniczka oraz Magdalena Damaske, uważana za wielki talent, ale po słabszym okresie w karierze. Środek to Weronika Centka, której wróży się wielką karierę i doświadczona Monika Ptak, która ma już grę w kadrze za sobą. Na libero Justyna Łysiak, która ociera się o kadrę. Ciekawa nazwiska, ale jeszcze nie do końca zespół. Widać to po starcie ligi. 3:0 w Pile, żeby potem przegrać 0:3 (-13) z BKS-em u siebie. W tej drugiej potyczce uwidoczniła się słabość w przyjęciu, która nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł w rozegraniu i ataku. ŁKS jako zespół dysponujący atutem własnego boiska oraz większym doświadczeniem i zgraniem powinien bezlitośnie wypunktować piątkowe rywalki, stąd taki odważny typ.

TauronLiga: Typy na piątek 2 października

Niestety Tauron Liga nie może doczekać się równie szerokiej oferty zakładów bukmacherskich jak PlusLiga, więc jesteśmy zmuszeni do rzeźbienia w podstawowej ofercie. Wybór nie jest wielki, kursy i linie wyżyłowane, ale coś sensownego i z jakimś value udało się znaleźć IMHO.

MeczTypKursBuk
Legionovia – Budowlani3,5+1,53BetClic
Legionovia – Budowlani1 (-6,5)1,62Fortuna
ŁKS – MKS1 (-14,5)1,80STS
Prognozy: 8/10; 7/10; 6/10.

Na koniec warto podkreślić, że pierwsze kolejki dostarczyły wielu niespodzianek, nawet jak na zmagania siatkarek, więc do typów podchodzimy z dużą ostrożnością.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.