Pierwszy Chińczyk w PlusLidze! Bomba transferowa Trefla Gdańsk

23-letni przyjmujący Zhang Jingyin do końca obecnego sezonu PlusLigi będzie reprezentował barwy Trefla Gdańsk – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym „Gdańskich Lwów” w ostatnim dniu okna transferowego. Co jeszcze wiemy o tym transferze?

Fot.: Trefl Gdańsk via @Trefl_Gdansk on Twitter

Zhang Jingyin siatkarzem Trefla Gdańsk

Lider chińskiego Zhejiang Sports Lottery oraz podstawowy przyjmujący reprezentacji Chin przyleci do naszego kraju w ramach promocji polskich rozgrywek w „Państwie Środka”. Co jeszcze przed debiutem na parkietach PlusLigi wiemy o pierwszym Chińczyku, który pojawi się na polskich parkietach?

Zhang Jingyin mierzy 207 cm wzrostu i w grudniu minionego roku skończył 23 lata. Od sezonu 2018/2019 występuje w drużynie Zhejiang Sports Lottery, z którą w zakończonym w styczniu sezonie 2022/2023 zdobył brązowy medal ligi chińskiej. W półfinale rozgrywek drużyna Zhanga mierzyła się z zespołem Bartosza Bednorza Shanghai Bright, który dołączył do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, i w rywalizacji do dwóch zwycięstw przegrała 1:2. O brązowy medal drużyna z Zhejiang mierzyła się z Shandong Sports Lottery, zwyciężając w dwóch meczach.

Najnowszy nabytek Trefla Gdańsk w zakończonym w styczniu sezonie ligi chińskiej został wybrany do tzw. drużyny marzeń jako jeden z dwóch najlepszych przyjmujących. Zhang jest także podstawowym graczem reprezentacji Chin. W rozgrywkach Ligi Narodów w 2022 roku był czołowym punktującym swojej drużyny narodowej, a z liczbą 154 punktów zajął 11. miejsce w rankingu najlepiej punktujących rundy zasadniczej turnieju, ze skutecznością na poziomie 53,44%. Podczas VNL 2022 Chiny sprawiły jedną z największych niespodzianek turnieju, wygrywając z reprezentacją Brazylii 3:0, a Zhang był najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu, zdobywając aż 25 oczek.

Bardzo się cieszymy, że federacja chińska oraz Zhang Jingyin wybrali Gdańsk, a dzięki zaangażowaniu wielu partnerów udało się dopiąć wszystkie szczegóły w ostatnim dniu okienka transferowego. Bardzo się również cieszę, że jako klub, który słynie także z ponadprzeciętnej frekwencji, pomożemy w ten sposób w promocji polskich rozgrywek w Chinach. Jestem przekonany, że zawodnik świetnie poczuje się w naszej lidze oraz przede wszystkim w Gdańsku – mówi Prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Zawodnik pojawi się w Gdańsku najprawdopodobniej w drugim tygodniu lutego, a to oznacza, że może zadebiutować już w zaplanowanym na 11 lutego wyjazdowym meczu z LUK Lublin lub co bardziej prawdopodobne podczas domowego starcia „Gdańskich Lwów” z Aluronem CMC Wartą Zawiercie w niedzielę 19 lutego w ERGO ARENIE.

Źródło: Trefl Gdańsk via treflgdansk.pl

5 / 5. Ocen: 3

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.