PLS zatwierdziła beniaminków PlusLigi i TAURON Ligi!

To już nie są tylko spekulacje, a oficjalna decyzja Rady Nadzorczej Polski Ligi Siatkówki S.A.! W sezonie 2020/2021 w PlusLidze siatkarzy oraz w TAURON Lidze siatkarek zobaczymy po jednym nowym klubie. Mowa o Stali Nysa i MUKS Jokerze Świecie, które awansowały kosztem kolejno BKS Visły Bydgoszcz oraz Wisły Warszawa!

PLS zatwierdziła beniaminków PlusLigi i TAURON Ligi! (PLS/materiały prasowe)

Stal Nysa wraca do siatkarskiej elity

Siatkarze Stali Nysa zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej, od sezonu 2015/2016 niezmiennie „Lidze Mistrzów Świata”, po piętnastoletniej tułaczce na niższym poziomie . Po raz ostatni ekipa ta rywalizował w PlusLidze w sezonie 2004/2005, czyli w pierwszych latach w pełni profesjonalnej ligi siatkówki, która w tym roku obchodzi swoje 20-lecie.

„Cieszę się, że mamy PlusLigę, to w głównej mierze zasługa drużyny i sztabu szkoleniowego, my jako klub wsparliśmy ich od strony organizacyjnej. W tej chwili staram się studzić nasze oczekiwania, w nowym sezonie najpierw będziemy walczyć o pozostanie w elicie, a jeśli wyjdzie coś więcej, to będzie nasz sukces” – skomentował Marek Majka, prezes Stali Nysa.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi, a zwłaszcza przeprowadzone transfery, wskazują na to, że beniaminek PlusLigi, który swoje mecze będzie rozgrywał w mogącej pomieścić 2500 widzów hali, nie będzie chłopcem do bicia. Klub sprowadził już kilku uznanych graczy z reprezentantami kraju, Marcinem Komendą i Bartłomiejem Lemańskim na czele. Do tego doświadczeni Zbigniew Bartman czy Michał Ruciak oraz wielce utalentowany Tunezyjczyk z polskimi korzeniami Wassim Ben Tara. Będzie się działo!

MUKS Joker Świecie zadebiutuje w elicie

Jeszcze większa radość musi panować w Świeciu, bo w najwyższej klasie rozgrywkowej siatkarek po raz pierwszy w historii klubu zagra najlepsza drużyna 1. Ligi minionego sezonu, MUKS Joker Świecie, który będzie miał szansę mierzyć się z najlepszymi drużynami w kraju już od 19 września, kiedy TAURON Liga zainauguruje zmagania w sezonie 2019/2020. Wielka rzecz dla klubu, który istnieje zaledwie od 14 lat.

„Nasz klub od lat stawia na solidność, pracę z młodzieżą i stopniowy rozwój, bardzo się cieszę, że teraz przed nami kolejne wyzwania już w elicie. To dla nas duża szansa rozwoju, długo na nią czekaliśmy. Cieszę się, że udało się i zagramy w TAURON Lidze” – podkreśla Andrzej Nadolny, prezes klubu ze Świecia.

Warto przypomnieć, że klub z trzydziestotysięcznego Świecia już w zeszłym roku triumfował w rozgrywkach 1. Ligi Kobiet, ale wówczas nie zdecydował się walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, co było wyrazem odpowiedzialności.

Wydanie decyzji w sprawie MUKS Joker poprzedził szczegółowy audyt przeprowadzony przez firmę Deloitte, wizytacja przedstawicieli Rady Nadzorczej. Decyzja Rady PLS jest warunkowa, klub jest jeszcze w trakcie przekształcania się w spółkę.

Fot.: PLS (materiały prasowe)

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) + 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

Ostatni weekend lutego w PlusLidze i TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy na 26-28 lutego)

Ostatni weekend lutego 2021 roku upłynie nam pod znakiem rywalizacji na finiszu fazy zasadniczej. Dotyczy to zarówno w PlusLigi, jak TAURON Ligi, gdzie sytuacja...

Wtorek w siatkarskiej Lidze Mistrzów! (Zapowiedź i typy na 23 lutego)

Od wtorku do czwartku (23-25 lutego) rozgrywane będą pierwsze mecze 1/4 finału Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń CEV. Na ten etap rozgrywek dotarły dwa...

Niedziela z TAURON Pucharem Polski Kobiet i PlusLigą! (Zapowiedź i typy na 21 lutego)

Siatkarska niedziela w Polsce upłynie nam pod znakiem wielkiego finału TAURON Pucharu Polski Kobiet oraz dwóch spotkań PlusLigi, których wyniki będą miały istotne znaczenie...