PLS zatwierdziła beniaminków PlusLigi i TAURON Ligi!

To już nie są tylko spekulacje, a oficjalna decyzja Rady Nadzorczej Polski Ligi Siatkówki S.A.! W sezonie 2020/2021 w PlusLidze siatkarzy oraz w TAURON Lidze siatkarek zobaczymy po jednym nowym klubie. Mowa o Stali Nysa i MUKS Jokerze Świecie, które awansowały kosztem kolejno BKS Visły Bydgoszcz oraz Wisły Warszawa!

PLS zatwierdziła beniaminków PlusLigi i TAURON Ligi! (PLS/materiały prasowe)

Stal Nysa wraca do siatkarskiej elity

Siatkarze Stali Nysa zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej, od sezonu 2015/2016 niezmiennie „Lidze Mistrzów Świata”, po piętnastoletniej tułaczce na niższym poziomie . Po raz ostatni ekipa ta rywalizował w PlusLidze w sezonie 2004/2005, czyli w pierwszych latach w pełni profesjonalnej ligi siatkówki, która w tym roku obchodzi swoje 20-lecie.

„Cieszę się, że mamy PlusLigę, to w głównej mierze zasługa drużyny i sztabu szkoleniowego, my jako klub wsparliśmy ich od strony organizacyjnej. W tej chwili staram się studzić nasze oczekiwania, w nowym sezonie najpierw będziemy walczyć o pozostanie w elicie, a jeśli wyjdzie coś więcej, to będzie nasz sukces” – skomentował Marek Majka, prezes Stali Nysa.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi, a zwłaszcza przeprowadzone transfery, wskazują na to, że beniaminek PlusLigi, który swoje mecze będzie rozgrywał w mogącej pomieścić 2500 widzów hali, nie będzie chłopcem do bicia. Klub sprowadził już kilku uznanych graczy z reprezentantami kraju, Marcinem Komendą i Bartłomiejem Lemańskim na czele. Do tego doświadczeni Zbigniew Bartman czy Michał Ruciak oraz wielce utalentowany Tunezyjczyk z polskimi korzeniami Wassim Ben Tara. Będzie się działo!

MUKS Joker Świecie zadebiutuje w elicie

Jeszcze większa radość musi panować w Świeciu, bo w najwyższej klasie rozgrywkowej siatkarek po raz pierwszy w historii klubu zagra najlepsza drużyna 1. Ligi minionego sezonu, MUKS Joker Świecie, który będzie miał szansę mierzyć się z najlepszymi drużynami w kraju już od 19 września, kiedy TAURON Liga zainauguruje zmagania w sezonie 2019/2020. Wielka rzecz dla klubu, który istnieje zaledwie od 14 lat.

„Nasz klub od lat stawia na solidność, pracę z młodzieżą i stopniowy rozwój, bardzo się cieszę, że teraz przed nami kolejne wyzwania już w elicie. To dla nas duża szansa rozwoju, długo na nią czekaliśmy. Cieszę się, że udało się i zagramy w TAURON Lidze” – podkreśla Andrzej Nadolny, prezes klubu ze Świecia.

Warto przypomnieć, że klub z trzydziestotysięcznego Świecia już w zeszłym roku triumfował w rozgrywkach 1. Ligi Kobiet, ale wówczas nie zdecydował się walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, co było wyrazem odpowiedzialności.

Wydanie decyzji w sprawie MUKS Joker poprzedził szczegółowy audyt przeprowadzony przez firmę Deloitte, wizytacja przedstawicieli Rady Nadzorczej. Decyzja Rady PLS jest warunkowa, klub jest jeszcze w trakcie przekształcania się w spółkę.

Fot.: PLS (materiały prasowe)

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.