PlusLiga 2022: Joel Banks zwolniony przez PGE Skrę Bełchatów!

Wtorkową decyzją zarządu KPS Skra Bełchatów SA Joel Banks 31 stycznia 2023 roku przestał pełnić funkcję pierwszego trenera zespołu PGE Skry – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym klubu.

Fot.: PGE Skra Bełchatów (materiały prasowe)

PGE Skra Bełchatów zwolniła trenera

Jak wyglądała przygoda w PlusLidze byłego już szkoleniowca PGE Skry Bełchatów? Joel Banks został ogłoszony szkoleniowcem drużyny z Bełchatowa w lipcu minionego roku, czyli na kilka miesięcy przed startem sezonu 2022/23. Wcześniej pracował jako asystent i trener zespołów z Holandii takich jak Martinus Amstelveen oraz Volley Doetinchem, z którym zdobył wicemistrzostwo i mistrzostwo kraju. W latach 2007-2012 był asystentem trenera w siatkarskiej kadrze Wielkiej Brytanii, a jako szkoleniowiec Noliko Maaseik wywalczył dwa mistrzostwa i jedno wicemistrzostwo Belgii. Od 2019 roku jest także selekcjonerem reprezentacji Finlandii. W Bełchatowie mu się jednak nie udało, co potwierdza wtorkowa decyzja zarządu klubu. Oto kluczowy fragment komunikatu:

Decyzją zarządu KPS Skra Bełchatów SA z dniem 31 stycznia 2023 r. Joel Banks zakończył pracę na stanowisku pierwszego trenera zespołu PGE Skry. Powodem jest brak realizacji postawionych celów. Dziękujemy Joelowi Banksowi za pracę w PGE Skrze Bełchatów i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej!

Po dwudziestu dwóch kolejkach sezonu 2022/23 PlusLigi, PGE Skra Bełchatów może „pochwalić” się bilansem 8 zwycięstw – 14 porażek i zaledwie jedenastym miejsce w szesnastozespołowej stawce. Strata do miejsca premiowanego awansem do fazy play-off nie jest jednak duża, bo wynosi zaledwie pięć oczek, więc jeszcze nie wszystko stracone, ale to już naprawdę ostatni moment na szarpnięcie cuglami.

Obraz pracy Joela Banksa w Bełchatowie dopełniają zmagania pucharowe. Zespół pod jego wodzą awansował do ćwierćfinału Pucharu CEV 2022/23, gdzie zmierzy się z czeskim Karlovarskiem, ale też stracił szansę na wywalczenie TAURON Pucharu Polski 2023.

Teraz kibicom bełchatowskim siatkarzy pozostało już tylko czekać na następcę. W kontekście nowego sezonu najczęściej jako kandydat do przejęcia PGE Skry Bełchatów przewijał się Włoch Alberto Giuliani, ale ktokolwiek by teraz nie przyszedł, gorzej już chyba nie będzie.

Źródło: Własne/PGE Skra Bełchatów

5 / 5. Ocen: 3

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.