PlusLiga: Asseco Resovia i Trefl nadrobią w środę zaległości! (Zapowiedź i typy)

Po dwóch rozegranych we wtorek awansem meczach PlusLigi, w środę przyjdzie czas na nadrabianie zaległości w „Lidze Mistrzów Świata”. O godzinie 20:30 na rzeszowskim Podpromiu rozpocznie się konfrontacja miejscowej Asseco Resovii z Treflem Gdańsk, który w ostatnim czasie po raz drugi w sezonie 2020/2021 musiał zmagać się z epidemią koronawirusa w swoich szeregach, ale sytuacja jest już lepsza, niż jeszcze kilka dni temu, kiedy to zespół z Pomorza przeciwko PGE Skrze Bełchatów wystąpił praktycznie rezerwami przegrywając w stosunku 1:3. Siatkówka na żywo w Internecie!

PlusLiga: Asseco Resovia i Trefl nadrobią w środę zaległości! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Asseco Resovia Rzeszów vs Trefl Gdańsk (20:30)

Przypominamy, że środowy mecz pierwotnie miał być dla obu drużyn inauguracją sezonu 2020/2021 PlusLigi w drugi weekend września, ale wówczas został przełożony z uwagi na zdecydowanie krótszy okres przygotowawczy „Gdańskich Lwów”, którzy stracili kilka tygodni przez koronawirusa. Teraz też gdańszczanie szykowali się do rywalizacji z „Rzeszowskimi Wilkami” w niepełnym składzie, bo dopiero w poniedziałek do drużyny dołączył Mariusz Wlazły, a Moritza Reicherta w ogóle zabraknie w stolicy Podkarpacia w środowy wieczór. Są to o tyle istotne nazwiska, że w obu przypadkach mówimy o graczach wyjściowej szóstki, a nie zmiennikach. Ostatecznie Trefl zameldował się w Rzeszowie w 14-osobowym zestawieniu. Nieobecnego Moritza Reicherta zastąpił młody przyjmujący Michał Ciok, który był już także w składzie meczowym na starcie z bełchatowianami, a Mariusz Wlazły po zakończeniu izolacji domowej w niedzielę doleciał do drużyny w poniedziałek późnym popołudniem.

„Mariusz dołączył do drużyny po ponad 10-dniowej izolacji i w poniedziałek odbył swój pierwszy trening. Mamy już trochę doświadczenia z powrotem zawodników do ćwiczeń po zakażeniu SARS-CoV-2 i wiemy, że po pierwsze ten powrót musi być stopniowy, a po drugie każdy organizm reaguje inaczej i musimy bazować na indywidualnych odczuciach chłopaków. Z pewnością im Mariusz się będzie lepiej czuł, tym na pewno w większym wymiarze będzie pomagał drużynie (…) Resovia jest tak naprawdę nowym zespołem w porównaniu do poprzedniego sezonu, zbudowanym z czołowych zawodników. Jest to bardzo trudny przeciwnik, na swoim koncie mają cztery wygrane w pięciu meczach, a wszystkie trzy spotkania, które kończyły się po tie-breakach rozstrzygali na swoją korzyść. Jest to też przede wszystkim zespół, który bazuje na mocnej zagrywce i na pewno to będzie dla nas największym wyzwaniem, tym bardziej na Podpromiu” – powiedział przed środowym meczem Michał Winiarski, szkoleniowiec „Gdańskich Lwów”, który dopiero co też wyszedł z choroby.

Prawdą jest, że siatkarze Asseco Resovii Rzeszów mają na swoim koncie cztery zwycięstwa w pięciu meczach, ale prawdą jest też to, że poza porażką 0:3 z Jastrzębskim Węglem, w pozostałych też gubili punkty czy sety. Przytrafiło im się to w wyjazdowych potyczkach z Czarnymi Radom (3:2), GKS-em Katowice (3:2) czy Stalą Nysa (3:2), którą następnie pokonali na własnym parkiecie w stosunku 3:1. Potencjał ekipy Roberto Giulianiego jest ogromny, ale wciąż zdarzają się jej przestoje i słabsze momenty, co siatkarze z Pomorza być może będą w stanie wykorzystać.

Największą zagadką, jeśli chodzi o opisywaną potyczkę jest skład przyjezdnych na dzisiejsze spotkanie. Z naszych informacji wynika, że występ Mariusza Wlazłego na pełnym dystansie nie wchodzi w grę. Pozostaje pytanie, czy będzie pojawiał się tylko na podwójnej zmianie, czy dostanie szansę od początku i będzie grał tak długo, jak długo będzie dawał radę fizycznie. Bardziej prawdopodobny jest ten drugi scenariusz.

Nawet w normalnych okolicznościach faworytem rzeszowsko-gdańskiej konfrontacji byłby zespół gospodarza, więc tym bardziej teraz typujemy w jego stronę, ale wydaje się, że przyjezdni mimo wszystko będą w stanie trochę powalczyć. Na tym opieramy typ na zdobycz punktową Bartłomieja Lipińskiego, który przy tym układzie wydaje się być naturalnym liderem, jeśli chodzi o ofensywę Trefla. Linię może pokryć w trzech setach, więc i taki wariant bierzemy pod uwagę, ale przy czterech powinna być to może nie formalność, ale bardzo prawdopodobna opcja.

PlusLiga: Typy na środę 21 października

MeczTypKursBuk
Resovia – Trefl1 (-8,5)1,51Fortuna
B.Lipiński13,5+1,75STS
Sprawdź wynik na żywo!

Prognozy: 7/10; 6/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.