PlusLiga: Asseco Resovia zakontraktowała mistrzów świata!

To już przesądzone, środkowy Jakub Kochanowski i libero Paweł Zatorski, którzy ostatni sezon spędzili w barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, przez trzy najbliższe lata występować będą w Asseco Resovii Rzeszów. Hity transferowy, o których spekulowano już od stycznia, na początku lipca stały się faktem!

PlusLiga: Asseco Resovia zakontraktowała mistrzów świata! (Fot.: Asseco Resovia Rzeszów/Twitter)

PlusLiga: Kochanowski i Zatorski zagrają w Rzeszowie

W środę na oficjalnej stronie internetowej Asseco Resovii Rzeszów pojawiło się długo oczekiwane potwierdzenie, że Jakub Kochanowski związał się z Asseco Resovią Rzeszów trzyletnim kontraktem, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/24. Popularny „Kochan”, pomimo młodego wieku ma na swoim koncie liczne sukcesy klubowe i reprezentacyjne. Zawodnik z pokolenia „dominatorów” – które w siatkówce juniorskiej wygrało dosłownie wszystko, bez chociażby jednej porażki – jest także mistrzem świata seniorów z 2018 roku, a kilka miesięcy temu wraz z kolegami z Kędzierzyna-Koźla wygrał Ligę Mistrzów CEV. Warto również przypomnieć, że środkowy w ostatnim sezonie był drugim najlepiej blokującym PlusLigi, zdobył w tym elemencie 80 punktów z 276 zdobytych ogółem.

Wraz z Jakubem Kochanowski do Asseco Resovii Rzeszów dołączył również libero Paweł Zatorski. Najlepszy Polak na tej pozycji co najmniej od dekady. Popularny „Zati” jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników w historii. Nowy libero rzeszowian ma swoim dorobku ma zwycięstwo oraz srebro Ligi Mistrzów CEV, pięć tytułów mistrzowskich naszego kraju, a do tego liczne sukcesy reprezentacyjne, z dwoma złotymi medalami Mistrzostw Świata (2014 i 2018) na czele.

Piąty zespół minionego sezonu PlusLigi zbroi się przed nowymi rozgrywkami, w których chciałby powalczyć nie tyle o medal, co o mistrzostwo kraju. W tym celu przedłużono kontrakty z trenerem Alberto Giulianim, przyjmującym Klemenem Cebuljem oraz rozgrywającym Fabianem Drzyzgą.

Ponadto zakontraktowano środkowego Jana Kozamernika i przyjmującego Sama Deroo, a do tego polskich atakujących, Macieja Muzaja i Jakuba Buckiego, superjokera, który dał mistrzostwo jastrzębianom w sezonie 2020/2021.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.