PlusLiga: Asseco Resovia zagra z beniaminkiem awansem! (Zapowiedź i typy)

Ze względu na liczne w PlusLidze zakażenia koronawirusem żadne z pierwotnie zaplanowanych na sobotę 17 października spotkań 8. kolejki zmagań o siatkarskie mistrzostwo Polski nie dojdzie do skutku. Na parkiecie pojawią się za to zawodnicy z Rzeszowa i Nysy, którzy awansem rozstrzygną pojedynek z rundy rewanżowej. Początek o godzinie 20:30. Transmisja na żywo w Internecie!

PlusLiga: Asseco RFesovia zagra z beniaminkiem awansem! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Asseco Resovia Rzeszów vs Stal Nysa (20:30)

Na papierze przed nami mecz jednego z kandydatów do mistrzowskiego tytułu z beniaminkiem, którego celem jest przede wszystkim utrzymanie się w elicie. Jednak dokładnie tydzień temu na parkiecie tej różnicy potencjałów widać nie było. Ówcześni goście wygrali na Opolszczyźnie dopiero po tie-breaku, odrabiając od stanu 1:2 w setach. Jak będzie na rzeszowskim Podpormiu?

Siłą rzeczy musimy odnosić się do bezpośredniego starcia tych ekipy, bo doszło do niego zaledwie kilka dni temu. Czym ostatecznie wygrali podopieczni Alberto Giulianiego? Przede wszystkim lepszą grą w elemencie przyjęcia i na linii blok-obrona oraz na kontrze. W pozostałych elementach zespoły mocno falowały, a w suchych statystykach to siatkarze z Nysy lepiej wyglądali w zagrywce czy ataku.

Dziś zawodnicy z Rzeszowa po raz pierwszy w sezonie 2020/2021 zagrają na własnym parkiecie, co jest pomimo braku publiczności istotnym handicapem. Cały czas mamy wrażenie, że Drzyzga i spółka nie wykorzystują w pełni potencjały w elemencie zagrywki. We własnej hali spodziewamy się znaczącego progresu, a że przyjdzie im się zmierzyć z ekipą, która ma najsłabsze przyjęcie w całej stawce, to wnioski nasuwają się same.

Naszym zdaniem, jeśli rzeszowianie pokażą dzisiaj choć 80% potencjału w polu zagrywki to rozstrzelają w trzech-czterech setach przeciwnika. Tak jak zrobiła to na przykład PGE Skra Bełchatów, która w trzysetowym starciu z nysianami posłała na drugą stronę siatki aż dziesięć punktowych serwisów, w tym siedem w drugiej partii. Może aż takiego pogromu się dzisiaj nie spodziewamy, ale średnio dwóch asów na set już jak najbardziej.

W dotychczasowych pięciu meczach o stawkę goście popełnili aż 41 błędów w zagrywce, które skutkowały bezpośrednią startą punktu. Od 7 do 10 na mecz, średnio 8,20 na spotkanie. Nie ma w tym żadnego przypadku. Na przyjęciu gra Zbigniew Bartman, wspierający go Łapszyński czy nawet libero też nie są asami w tym elemencie sztuki siatkarskiej. Łatwy cel, rywala potrafią to bezlitośnie wykorzystać.

Dodajmy do tego jakość indywidualną zawodników Asseco Resovii i ich przewagę nad vis-a-vis z drugiego zespołu, a dostaniemy przepis na szybkie 3:0, a już na pewno na wygraną za komplet punktów. Choć akurat rzeszowianie nader często potrafią negatywnie zaskoczyć, to dzisiaj jesteśmy o nich dziwnie spokojni.

PlusLiga: Typy na sobotę 17 października

MeczTypKursBuk
Resovia – Stal1 (-12,5)1,50Fortuna
Resovia (Asy)5,5+1,80BetFan
N.Szerszeń11,5+1,85STS
Sprawdź wynik na żywo!

Prognozy: 7/10; 8/10; 6/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.