PlusLiga: David Smith w ZAKSIE, Piotr Gruszka poprowadzi Resovię!

Sezon 2018/19 w PlusLidze już za nami, co nie oznacza, że klubowi włodarze udali się na urlopy. Trwa bowiem gorący okres kompletowania drużyn na kolejne rozgrywki. Do ważny zmian w ostatnich dniach doszło m.in. w Kędzierzyne-Koźlu i Rzeszowie.

PlusLiga: W niedzielę poznamy ostatniego półfinalistę!
David Smith w ZAKSIE, Gruszka poprowadzi Resovię!

Zacząć wypada od zmian w drużynie mistrza kraju. Wiadomo już na pewno, że zespół opuści aż sześciu zawodników z kadry pierwszego zespołu. Z tym, że większość to zmiennicy, którzy nie odegrali większej roli w minionych już rozgrywkach. Tak naprawdę otoczenie zmieni dwóch wiodących zawodników, środkowy Mateusz Bieniek, który zdecydował się kontynuować karierę we włoskiej Serie A1, gdzie przywdzieje barwy Cucine Lube Civitanovy oraz przyjmujący Rafał Szymura, który w poszukiwaniu większej liczby minut na parkiecie przeniesie się do GKS-u Katowice. Miejsce na środku siatki po „Bieniu’ zajmie Amerykanin David Smith, dla którego ZAKSA będzie już czwartym klubem w PlusLidze. Wcześniej bronił bowiem barw Cerrad Czarnych Radom, Aluronu Virtu Warty Zawiercie, a ostatnio Asseco Resovii Rzeszów. Ponadto do Kędzierzyna-Koźla powrócą z wypożyczeń do zawierciańskiej drużyny środkowy Krzysztof Rejno i przyjmujący Kamil Semeniuk. Obaj w drużynie „Jurajskich Rycerzy” mocno się rozwinęli, więc powinni powalczyć o miejsce w składzie potentata.

Zdecydowanie więcej zmian można spodziewać się w Asseco Resovii Rzeszów, gdzie po bardzo słabym sezonie, w którym zespół nie zakwalifikował się nawet do fazy play-off, czeka nas prawdziwa rewolucja. Rozpoczęła się ona od zmian w sztabie szkoleniowym. Pierwszym trenerem ekipy z Podkarpacia ogłoszony został w czwartek Piotr Gruszka, który przez kilka ostatnich lat związany był z GKS-em Katowice i za swoją pracę zbierał pochlebne recenzje. Wraz ze szkoleniowcem do rzeszowskiego zespołu przychodzi dotychczasowy rozgrywający katowiczan, Marcin Komenda. Ponadto kontrakty przedłużyli środkowy Marcin Możdżonek oraz libero Luke Perry. Z Rzeszów odchodzą natomiast przyjmujący Thibault Rossard i Mateusz Mika, atakujący Jakub Jarosz i rozgrywający Łukasz Kozub. Kolejne transfery do klubu powinny zostać ogłoszone na dniach.

Sporo dzieje się też w Katowicach. Na miejsce Piotra Gruszki zatrudniono Dariusza Daszkiewicza. Z klubu odeszło aż dziesięciu zawodników, a w ich miejsce zakontraktowano już kilka ciekawych postaci. Mowa o wspomnianym wcześnie Kubie Jaroszu, ale w stolicy Górnego Śląska pojawili się też przyjmujący Adrian Buchowski, środkowy Miłosz Zniszczoł i rozgrywający Jan Firlej.

Z innych oficjalnie już potwierdzonych ruchów na siatkarskiej szachownicy warto wspomnieć o pojawieniu się w PlusLidze dwóch zagranicznych rozgrywających. Kanadyjczyk Tyler James Sanders zagra w MKS-ie Będzin, który poprowadzi Jakub Bednaruk, a Portugalczyk Miguel Tavares Rodrigues będzie odpowiedzialny za kreowanie gry Cuprum Lubin.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.