PlusLiga: Jastrzębski Węgiel ma nowego szkoleniowca!

W poniedziałkowy poranek Jastrzębski Węgiel poinformował, że nowym trenerem śląskiej drużyny został Marcelo Mendez. Umowa z argentyńskim szkoleniowcem będzie obowiązywać do końca rozpoczynającego się na przełomie września i października sezonu.

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel ma nowego szkoleniowca! (Fot.: Jastrzębski Węgiel/materiały prasowe)

Marcelo Mendez nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla

Trener Marcelo Mendez dołącza do ekipy Jastrzębskiego Węgla wraz ze swoim asystentem, Brazylijczykiem Henrique Furtado, z którym przez lata współpracował w Sadzie Cruzeiro oraz z trenerem przygotowania motorycznego Federico Baronim, z którym pracuje wspólnie w drużynie narodowej Albicelestes.

Doświadczony Argentyńczyk jest jednym z najlepszych w swoich fachu na całym świecie, o czym dobitnie świadczy fakt, że kariera trenerska 58-letniego Marcelo Mendeza najtrwalej związana była dotychczas z Sadą Cruzeiro, w której spędził on aż 12 lat, sięgając z nim sześciokrotnie po mistrzostwo kraju, sześciokrotnie po krajowy Puchar, siedmiokrotnie po Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej trzykrotnie po Superpuchar Brazylii i również trzykrotnie po Klubowe Mistrzostwo Świata. Do tego dochodzą jeszcze liczne medale z innego kruszcu.

W 2018 roku Mendez rozpoczął współpracę z kadrą narodową swojego kraju, z którą po trzech latach wywalczył brąz Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Sztuka ta udała się Argentyńczykom zaledwie po raz drugi w historii, po 34 latach przerwy. Warto nadmienić, że kontrakt nowego szkoleniowca jastrzębian z argentyńską federacją obowiązuje do 2024 roku.

Marcelo Mendez to absolutna czołówka wśród trenerów siatkarskich na świecie. Jest mi niezmiernie miło, że Jastrzębski Węgiel zbudował taką markę, że potrafi przyciągać do siebie najlepszych z najlepszych w swoim fachu. Trener Mendez to szkoleniowiec z charyzmą, wiedzą i ogromnym doświadczeniem, za którym stoją sukcesy zarówno klubowe, jak i reprezentacyjne. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie z korzyścią dla obu stron – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla. (cytat za jastrzebskiwegiel.pl)

Sam szkoleniowiec podkreśla, że plany i cele na sezon 2022/2023 są ambitne. Zarówno, jeśli chodzi o rywalizację na krajowym podwórku, jak i w rozgrywkach Ligi Mistrzów CEV.

Więcej siatkarskich newsów na portalu Sport1!

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.