PlusLiga: ONICO powalczy o medale bez Kurka! Dziś półfinał z Jastrzębskim Węglem. (Typ i Analiza)

W poniedziałek wieczorem gruchnęła wiadomość o końcu sezonu Bartosza Kurka, którego z decydujących spotkań Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn wykluczyła kontuzja. Warszawianie walkę o medale PlusLigi rozpoczną dziś, domowym meczem z Jastrzębskim Węglem. Początek o godzinie 20:30.

PlusLiga: W niedzielę poznamy ostatniego półfinalistę!
ONICO powalczy o medale bez Kurka! Dziś półfinał z Jastrzębskim Węglem.

Kontuzja Kurka

Choć Bartosz Kurek dołączył do zespołu z Warszawy dopiero w trakcie sezonu, po rozwiązaniu kontraktu ze Stocznią Szczecin, to z miejsca stał się liderem stołecznego zespołu i poprowadził go do drugiej pozycji w rundzie zasadniczej PlusLigi, które zapewniło drużynie miejsce w półfinale rozgrywek bez konieczności rozgrywania ćwierćfinałów. Wielu w ONICO widziało możliwego mistrza kraju, ale wczorajszy komunikat zmienił wszystko:

„Z powodu kontuzji pleców Bartosz Kurek nie zagra do końca sezonu 2018/2019 – w półfinale przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi oraz ewentualnym finale lub rywalizacji o trzecie miejsce”.

Czy wobec tak poważnego osłabienia warszawianie będą w stanie wygrać półfinałową rywalizację z Jastrzębskim Węglem, a następnie pokonać lepszego z pary ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie. To pytanie pozostaje otwarte. Pierwsze odpowiedzi dam nam dzisiejsza potyczka z jastrzębianami.

Darmowy zakład w forBET

ONICO WARSZAWA vs JASTRZĘBSKI WĘGIEL

Zanim pojawiła się informacja o kontuzji Bartosza Kurka drużyna gospodarza była uważana za zdecydowanego faworyta tej rywalizacji. Zwłaszcza pierwszego spotkania. Kursy na wygraną ONICO były mniejsze niż 1,30. Teraz sytuacja jest zupełnie inna.

Kursy zmierzają do równowagi (1,85 do 1,85), a w niektórych firmach bukmacherskich już ten poziom osiągnęły. Pisząc krótko, nawet zawodowcy nie bardzo wiedzą, czego spodziewać się po zespole, któremu wyrwaną ząb trzonowy.

Nakłada się na to kolejna wątpliwość. Dotyczy ona blisko miesięcznej przerwy, jaką mieli warszawianie w spotkaniach o stawkę. Do tej pory żaden z klubów, który miał podobną pauzę nie był w stanie wygrać spotkania, a było ich już pięć.

Wydaje się, że najrozsądniejszą propozycję będzie zagranie na over setowy, bo mimo wszystko trudno się spodziewać, żeby któraś z ekip rozstrzygnęła mecz w trzech setach.

Prognoza: 8/10
Transmisja na żywo w Internecie: ONICO Warszawa vs Jastrzębski Węgiel

MeczTypKursBukmacher
ONICO – JW3,5+1.40forBET

Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.