PlusLiga: Pierwsze zwycięstwo PGE Skry Bełchatów w 2023 roku!

Ponad dwa miesiące musieli czekać kibice PGE Skry Bełchatów na dziewiąte zwycięstwo swoich pupili w sezonie 2022/23 PlusLigi. W niedzielę, po serii ośmiu ligowych porażek pod rząd, Żółto-Czarni pokonali na wyjeździe 3:1 Cerrad Enea Czarnych Radom, przedostatni zespół w stawce.

Fot.: Piotr Sumara/PLS (materiały prasowe)

Przełamanie PGE Skry w PlusLidze

Niedzielny pojedynek w Radomiu rozpoczął się po myśli siatkarzy drużyny gospodarza, którzy wygrali pierwszą partię 25:23. W drugiej, w takim samym stosunku, lepsi okazali się jednak bełchatowianie. Kluczowa dla losów całego pojedynku była trzecia odsłona, w której Cerrad Enea Czarni prowadzili już 24:21, ale wówczas w polu zagrywki odpalił Aleksandar Atanasijević, który przy wsparciu chociażby Grzegorza Łomacz (punktowy blok w kluczowym momencie), zdołał odwrócić losy trzeciego seta (26:24).

W czwartej odsłonie meczu PGE Skra poszła za ciosem i nie dała najmniejszych szans drużynie gospodarza, gromiąc ją aż 25:17. Tym samym siatkarze z Bełchatowa odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo od 22 grudnia 2022 roku i szóste za trzy punkty w całym sezonie 2022/23 PlusLigi.

Statuetka dla MVP spotkania trafiła w ręce wspomnianego wcześniej Atanasijevicia, który na dystansie całego pojedynku zapisał na swoim koncie 18 oczek.

Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 23:25, 24:26, 17:25)

Czarni: Schulz (16), Nowak (1), Tammemaa (6),  Lemański (6), Rusin (16), Firszt (13), Masłowski (libero) oraz Nowowsiak (libero), West, Gąsior (1),  Łukasik (1), Ostrowski (2)
Skra: Kłos (11), Kooy (4), Vasina (11), Atansijević (18), Łomacz (2), Bieniek (12), Gruszczyński (libero) oraz Mitić, Rybicki (3), Milczarek, Gunia

Czy PGE Skra Bełchatów ma szanse na play-offy?

Co to zwycięstwo, pierwsze od 22 grudnia 2022 roku, zmienia w sytuacji PGE Skry Bełchatów, jeśli chodzi o tabelę PlusLigi? Otóż niewiele. Strata do ósmego miejsca, ostatniego pozwalającego powalczyć o medale w fazie play-off, wynosi obecnie dziewięć oczek, więc można powiedzieć, że na cztery kolejki przed końcem fazy zasadniczej bełchatowianie wciąż mają matematyczne szanse na uratowanie tego sezonu. Patrząc jednak na terminarz, potrzebny będzie do tego siatkarski cud.

W marcu siatkarze PGE Skry Bełchatów zagrają jeszcze z drużynami Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (12 marca), Jastrzębskim Węglem (18 marca), Indykpolem AZS Olsztyn (25 marca). Na 1 kwietnia zaplanowano ostatni mecz fazy zasadniczej z LUK Lublin.

Wypowiedzi po meczu Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów (5.03.2023)

Zanim siatkarze z Bełchatowa powrócą na ligowe parkiety, już w środę 8 marca o godzinie 20:30 zmierzą się z włoską Valsa Group Modeną w pierwszym spotkaniu półfinałowego dwumeczu Pucharu CEV 2022/23.

Więcej siatkarskich newsów na Sport1!

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.