PlusLiga: Poniedziałek 11 lipca pod znakiem hitów transferowych!

Choć w świecie siatkówki trwa obecnie sezon reprezentacyjny, a wszyscy kibice wyczekują właśnie turniejów finałowych Siatkarskiej Ligi Narodów oraz Mistrzostw Świata, to nie próżnują również w klubach. W poniedziałek 11 lipca dwie ekipy PlusLigi ogłosiły swoje letnie hity transferowe. O kim mowa?

PlusLiga: Poniedziałek 11 lipca pod znakiem hitów transferowych ! (Fot.: Projekt Warszawa/Twitter)

Mistrz olimpijski zawodnikiem Projektu Warszawa

Tego spodziewało się niewielu, zwłaszcza po odejściu Bartosza Kwolka! Tymczasem w poniedziałek do drużyny Projektu Warszawa dołączył aktualny mistrz olimpijski, Francuz Kevin Tillie!!! Dla francuskiego przyjmującego to powrót do stołecznego klubu, w którym występował już w latach 2019-2020.

Wracam do Projektu Warszawa na kolejne dwa sezony. Nie mogę się doczekać gry w PlusLidze oraz spotkania z polskimi kibicami. Do zobaczenia! – powiedział Kevin Tillie.

Tillie jest już szóstym wzmocnieniem warszawian zakomunikowanym w ramach akcji #OdkrywamyKarty, którą można śledzić w mediach społecznościowych. Przed nim w ten sam sposób ogłoszono transfery graczy tj.: Linus Weber, Maciej Stępień, Jan Firlej, Artur Szalpuk oraz Niels Klapwijk.

W składzie stołecznego zespołu pozostali Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski, a sztab trenerski tworzyć będą trener Roberto Santilli i jego asystent Piotr Graban.

Gwiazda włoskiej siatkówki w PGE Skrze Bełchatów

Podobny do Projektu Warszawa pomysł prezentowania nowych twarzy w swoich szeregach ma PGE Skra Bełchatów, która poinformowała w poniedziałek o zakontraktowaniu włoskiej przyjmującego Filippo Lanzy. Były reprezentant Italii będzie miał za zadania zastąpienia Milada Ebadipoura, który po latach występów w żółto-czarnych barwach zdecydował się na przenosiny do… Italii.

Więcej siatkarskich newsów na portalu Sport1!

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.