PlusLiga: Poznaliśmy terminarz play-offów!

W niedzielę 24 marca zakończyła się runda zasadnicza zmagań o Mistrzostwo Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Jaki wygląda krajobraz PlusLigi przed fazą play-off?

Liga Mistrzów: Poznaliśmy wszystkich ćwierćfinalistów!
Liga Mistrzów: Poznaliśmy wszystkich ćwierćfinalistów! (Fot.: CEV)

Dzięki znakomitym występom w rundzie zasadniczej, bezpośredni awans do strefy medalowej wywalczyły ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która po roku przerwy chce odzyskać mistrzowski tytuł oraz ONICO Warszawa, nowo budowana potęga, która po transferach Bartosza Kurka i Nikołaja Penczewa nie jest już tylko „czarnym koniem” rozgrywek, a jednym z faworytów.

Zanim jednak dojdzie do półfinałów z udziałem kędzierzynian i warszawian czekają nas szalenie emocjonujące ćwierćfinały, w których rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwszą parę stworzyły Jastrzębskie Węgiel i PGE Skra Bełchatów, drugą Aluron Virtu Warta Zawiercie i Cerrad Czarni Radom. Pierwsze mecze już w środę 27 marca!

W tym sezonie wyjątkowo nie będzie rozgrywany baraż o utrzymanie w elicie, w którym zmierzyć się powinny dwa najsłabsze zespoły pierwszej fazy zmagań. Wszystko przez wycofanie się Stoczni Szczecin, która zwolniła miejsce dla najlepszej ekipy I ligi.

Sprawdź transmisje na żywo w Internecie!

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.