PlusLiga: Sobota 9 stycznia z trzema meczami, hit w Bełchatowie! (Zapowiedź i typy)

W sobotę i niedzielę, 9-10 grudnia, na parkietach Ligi Mistrzów Świata rozegranych zostanie aż pięć spotkań. Pierwsze trzy już dziś. Wszystkie wziąłem pod lupę i krótko opisałem w niniejszym tekście. Zaczynamy od hitowej konfrontacji PGE Skry Bełchatów z Treflem Gdańsk, której początek zaplanowano już na godzinę 14:45. Będzie się działo!!! PlusLiga na żywo w Internecie!

PlusLiga: Sobota 9 stycznia z trzema meczami! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara]

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk (14:45)

Bez dwóch zdań to właśnie konfrontacja bełchatowian z gdańszczanami wysuwa nam się na pierwszy plan, jeśli mowa o rywalizacji w 20. kolejce PlusLigi. Nie dość, że powinna być zdecydowanie najciekawsza pod względem sportowym, to jeszcze będzie miała swój dodatkowy smaczek. Mowa oczywiście o powrocie Michała Winiarskiego i Mariusza Wlazłego do Bełchatowa, już w nowych rolach. Dwie legendy żółto-czarnych zawitają do hali „Energia” już jako trener (nie pierwszy raz) oraz lider przeciwnej ekipy. Zwłaszcza dla „Maniusia” będzie to coś wyjątkowego, bo po raz pierwszy w życiu zagra przeciwko bełchatowianom, barw których bronił przez blisko dwie dekady!

Patrząc na to starcie od strony czysto sportowej, wydaje się, że bukmacherzy słusznie jako faworyta wskazali drużynę gospodarza, ale mimo wszystko przesadzili oceniając szanse PGE Skry na zwycięstwo na jakieś 75%-80%. Trefl rozgrywa bardzo dobry sezon, a siatkarzom z Bełchatowa przydarzają się nader często wpadki. Mamy też ogromny znak zapytania związany z zupełnie innym rytmem obu drużyn. Podopieczni Michała Mieszka Gogola od połowy listopada są w rytmie meczowym. Natomiast ekipa „Winiara” rozegra pierwszy mecz o punkty od trzech tygodni! Jak to widzą sami siatkarze?

Myślę, że zarówno jeden, jak i drugi tryb mają i swoje plusy i minusy. My oczywiście mieliśmy możliwość, żeby popracować trochę ciężej i ponownie naładować swoje akumulatory. Za nami dłuższa przerwa dzięki temu, że wcześniej rozegraliśmy w krótkim czasie wiele spotkań, a Skra wtedy borykała się z chorobą i im te mecze zostały poprzekładane. Ten sezon rządzi się takimi prawami, że jedne drużyny rozgrywają spotkania awansem, a inne muszą pauzować ze względu na koronawirusa. Myślę, że dla nas te ostatnie tygodnie były bardzo przydatne, ponieważ mogliśmy spokojnie pracować, skupić się na naszych brakach, słabszych stronach i w pełni to wykorzystaliśmy” – mówi kapitan Trefla Gdańsk Mariusz Wlazły, oceniając, czy atutem PGE Skry może być rytm meczowy, czy może przewagą gdańszczan będzie więcej czasu na przygotowania do tego spotkania (via TreflGdansk.pl).

O aktualnej formie gdańszczan trudno cokolwiek napisać, ale przed tą wymuszoną przerwą spisywali się znakomicie, odnosząc osiem kolejnych zwycięstw. Tę znakomitą passę przerwała dopiero niepokonana w całym sezonie 2020/2021 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. O bełchatowianach wiemy, że są w coraz lepszej dyspozycji. Pokazały to mecze z Cerrad Enea Czarnymi Radom i GKS-em Katowice wygrane do zera oraz porażka z Jastrzębskim Węglem dopiero po tie-breaku. Wciąż nie jest to jednak maks Grzegorza Łomacza i spółki, którzy ostatnimi czasy musieli sobie radzić bez Bartosza Filipiaka (już trenował) i Milana Katicia.

Moim zdaniem na typach dotyczących zwycięzcy nie ma value, poza tym to spora loteria. Swój wzrok skierowałem na overy oraz zakłady na zawodników. PGE Skra dużo gra Ebadipourem, bo Sander nie jest jeszcze w uderzeniu, jeśli mowa o atak, oraz środkiem, więc tutaj poszukam szczęścia. Mało prawdopodobny jest również finał w trzech setach i stąd niski over punktowy po kursie 1,65+.

Warto odnotować również, że PGE Skra Bełchatów wygrała osiem ostatnich meczów o stawkę z Treflem Gdańsk, w tym oba w poprzednim sezonie i pierwszą potyczkę w obecnych rozgrywkach (3:1).Wygranych do zera nie było jednak dużo, bo zaledwie dwie.

VERVA Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn (17:30)

W drugim starciu sobotniego popołudnia mamy wyraźniejszego faworyta i jest nim zespół VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Z tym, że stołeczna drużyna, choć już w dużo lepszej formie niż jeszcze jesienią, wciąż nie jest stabilna, jeśli chodzi o swoją grę. Pokazała nam to konfrontacja ze Stalą Nysa, gdzie pierwszą partię udało się wygrać 25:10, ale koniec końców skończyło się na męczarniach w tie-breaku, szczęśliwie zwycięskich. Olsztynianie to zespół z wyższej półki niż beniaminek, potrafiący kąsać zagrywką, więc również mogą być schody. Zwłaszcza, że z powodu urazu po raz kolejny w sezonie 2020/2021 wypada podstawowy przyjmujący, Artur Szalpuk. Na szczęście do zdrowia wrócił już „Kwolo”, więc ma kto ciągnąć grę na lewym skrzydle i w polu zagrywki. Są też problemy z jakością rozegrania hiszpańskiego wystawiacza, co często odbija się na jakości ataku. Niemniej wygrana podopiecznych Andrei Anastasiego wydaje się tym najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na ten pojedynek, bo „Akademicy” z Olsztyna z lepszymi niewiele dotychczas wskórali. Co prawd pokonali warszawian w pierwszym meczu po tie-breaku, ale był to ten okres, w którym stołeczny zespół w niczym nie przypominał tego obecnego, a i tak mógł wygrać, gdyby nie opadł z sił.

Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel (20:30)

W ostatnim sobotnim starciu PlusLigi, do którego dojdzie późnym wieczorem, będziemy mieli największa dysproporcję pomiędzy drużynami. Oczywiście Stal po zmianach gra już dużo lepiej, potrafiła u siebie pokonać do zera PGE Skrę oraz postawić się średniakom czy tym teoretycznie lepszym, ale wciąż nie jest to siatkówka, która pozwalałaby rywalizować jak równy z równym z jastrzębianami, którzy w bieżącym sezonie przegrywali w lidze tylko z ZAKSĄ. Bardzo trudna zagrywka, coraz lepszy blok, moc na siatce, a do tego bardzo solidni zmiennicy. Spodziewam się małego pogromu, ale wyjazd to wyjazd, może przytrafić się słabszy moment, więc i w tym przypadku wybrałem zakłady poboczne.

PlusLiga: Typy na sobotę 9 stycznia

MeczTypKursBuk
PGE Skra – Trefl170,5+1,66Fortuna
N.Huber10,5+1,85STS
M.Ebadipour14,5+1,95BetFan
VERVA – AZS139,5+1,52Fortuna
B.Kwolek14,5+1,83BetFan
Stal – JWBloki 2: 8,5+1,90BetClic
M. Al Hachdadi14,5+1,90BetFan
Prognozy: 8/10; 7/10; 6/10; 7/10; 6/10; 6/10; 7/10, 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.