PlusLiga: Sobotnie granie na trzech parkietach! (Zapowiedź i typy na 13 listopada)

W sobotę 13 listopada czekają nas aż trzy spotkania 7. kolejki PlusLigi, a tym zdecydowanie najciekawszym powinno być starcie na Podpromiu, gdzie miejscowa Asseco Resovia Rzeszów podejmie na własnym parkiecie Projekt Warszawa. Początek o godzinie 14:45. Ponadto od 17:30 zagramy w Bełchatowie, a dzień z polską siatkówką zakończymy w Zawierciu (20:30).

PlusLiga: Sobotnie granie na trzech parkietach! (Zapowiedź i typy na 13 listopada) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Asseco Resovia Rzeszów – Projekt Warszawa (14:45)

Przechodząc od razu do rzeczy, bo czas goni, kompletnie nie rozumiem oddsmakerów, którzy w rywalizacji Resovii z Projektem widzą w drużynie gospodarza zdecydowanego faworyta. Oczywiście rzeszowianie na papierze mają prawdopodobnie najmocniejszy skład w całej PlusLidze, ale póki co nie grają na miarę swojego ogromnego potencjału. Już sam bilans po sześciu kolejkach, na który składają się trzy zwycięstwa i trzy porażki mówi sam za siebie. Jeszcze więcej pokazują nam wyniki konfrontacji z czołówką: 0:3 u siebie z Jastrzębskim Węglem i 1:3 na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Projekt Dla porównania Projekt pokonał u siebie jastrzębian 3:2, a z kędzierzynianami przegrał na wyjeździe po tie-breaku, przy niedyspozycji Bartosza Kwolka, który zmagał się z problemami zdrowotnymi. Oczywiście warszawianie zanotowali też bardzo słaby mecz z PGE Skrą u siebie (0:3), a w środę nie zachwycili w Nysie, gdzie wymęczyli 3:1 z autsajderem. Niemniej wydaje się, że podopieczni Andrei Anastasiego będą w stanie postawić się dzisiaj Asseco Resovii i urwać minimum tego jednego seta.

PGE Skra Bełchatów – LUK Lublin (17:30)

W drugim sobotnim meczu mamy zdecydowanego faworyta i jest nim zespół gospodarza. PGE Skra Bełchatów w minionym tygodniu w końcu pokazała swój potencjał pokonując na wyjeździe 3:0 Projekt Warszawa. Kluczowym elementem była zagrywka, która na przestrzeni sezonu powinna być najgroźniejszą bronią żółto-czarnych, obok gry środkiem. Bieniek, Atanasijević, Kooy czy nawet Ebadipour. Oni w miarę regularnie powinni serwować asy. Zwłaszcza pierwsza trójka. Dziś podopieczni Slobodana Kovaca podejmą LUK Lublin, który po odejściu Milana Katicia zagra na przyjęciu parą Włodarczyk-Wachnik. To skrajnie ofensywne ustawienie, które może mieć gigantyczne problemy z przyjęciem. W związku z tym warto polować na typy dotyczące asów PGE Skry, bo może być ich dziś sporo IMHO. Poza tym spodziewam się dość jednostronnego starcia. Jeśli bełchatowianie nie będą strasznie kaleczyć przyjęcia, powinni zamknąć tę rywalizację w trzech, maksymalnie czterech setach. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że siatkarzami klubu z Bełchatowa byli swego czasu wspomniany Włodarczyk i atakujący Filipiak, którzy będą chcieli dziś coś udowodnić.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa (20:30)

Podobnie widzę konfrontację kończącą sobotę z PlusLigą. „Jurajscy Rycerze” są zdecydowanym faworytem i jakakolwiek strata punktów będzie nie tyle niespodzianką, co wręcz sensacją. Oczywiście siatkarze z Nysy, którzy mają na swoim koncie same porażki i zaledwie jeden zdobyty punkt, potrafili urwać dwa sety w Bełchatowie czy już po zmianie trenera mocno postraszyć Projekt Warszawa, ale generalnie to wciąż zespół ze zbyt wieloma ograniczeniami, żeby regularnie walczyć jak równy z równym, kiedy przychodzi do starcia z czołówką. Brakuje przede wszystkim mocy na lewym skrzydle, środek też dosyć przeciętny. Atak wisi głównie na Ben Tarze, który w bieżącym sezonie jest mocno chimeryczny.

PlusLiga: Typy bukmacherskie na sobotę 13 listopada

Tabela z typami będzie uzupełniana do godziny 13:00, bo tradycyjnie bukmacherzy pełną ofertę wystawiają dopiero w dniu meczowym…

  • Typ na Kochanowskiego wbrew suchym statystykom. Drzyzga, choć gra ze środkowym w reprezentacji, wciąż nie wykorzystuje nawet połowy potencjału. Częściowo można to zwalić na słabe przyjęcie, ale tylko częściowo. Projekt ma dość przeciętną zagrywkę – na ogół trzech, a czasem nawet czterech zawodników próbuje floata – więc dziś okazji do gry środkiem powinno być więcej. Poza tym Kuba to ten typ środkowego, który powinien dorzucić punkty także w bloku i/lub zagrywce. Linia niska, wystawiona jakby pod trzy sety, więc widzę spore value.
  • Typ na Bieńka to u mnie stały fragment gry. Jeden z najbardziej ofensywnych środkowych w całej lidze, który poza atakiem punktuje regularnie też zagrywką (najlepszy w PlusLidze), a czasem też blokiem. Pisząc krótko, w każdym meczu jest w stanie wykręcić dwucyfrowy wynik, nawet w tych trzysetowych. Oczywiście różna może być taktyka na dane spotkanie, ale tej nie przewidzimy. W sezonie 2021/2022 minimum 10 oczek Bieniu zdobywał w 5 z 6 spotkań. Nie udało się tylko z JW, gdzie zdobył cztery oczka, ale było to najsłabsze spotkanie bełchatowian, którzy zostali rozbici przez mistrzów kraju.
  • Typ na Wachnika to moim zdaniem okazja jak poprzednio dwucyfrowe linie punktowe na Katicia czy Kwasowskiego, co nie znaczy, że mamy do czynienia z tzw. pewniakiem, bo takie w sporcie nie istnieją. Zawsze i wszędzie może przytrafić się tzw. dzień konia. Wachnik jest graczem o ofensywnej charakterystyce, ale generalnie to dopiero trzecia opcja na skrzydle w Lublinie. Nominalny zmiennik, który wskoczył w miejsce Katicia (rozwiązany kontrakt), nie cieszy się tak wielkim zaufaniem rozgrywających jak Filipiak i Włodarczyk. Może być też pierwszym graczem do zmiany, jeśli zostanie trafiony zagrywką. Przy krótkim meczu, a taki zakładam, będzie mu trudno wykręcić over. Inni bukmacherzy wystawili na niego znacznie niższe linie 8,5-9,5, co też pokazuje z jakim typem mamy tu do czynienia.
  • Typ na Conte chyba z najmniejszym value ze wszystkich, ale jakieś tam dostrzegam. Argentyńczyk z każdym meczem wygląda lepiej, gra skutecznie w ataku, ale jeszcze nie dostaje tak wielu piłek jak Uros Kovacević, który wszedł do PlusLigi z drzwiami i futryną. To nie przeszkodziło mu pokryć proponowanej dziś linii punktowej w trzech ostatnich spotkaniach i w czterech z sześciu w ogóle. Największym ryzykiem dla tej propozycji wydaje się być trzysetowe rozstrzygnięcie, które jest całkiem prawdopodobne.
MeczTypKursBukWynik
Resovia – Projekt3,5+1,52STS
Kochanowski (ARR)7,5+1,75SuperBet
Resovia – Projekt2 (+1,5 s.)2,11Fortuna
Skra – LUK Bieniek: 8,5+1,75SuperBet
J.Wachnik (LUK)12,5-1,75SuperBet
Warta – StalConte: 12,5+1,75SuperBet
Prognozy: 7/10, 6/10, 5/10, 7/10, 8/10, 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Superbet zezwolenie M.F. PS4.6831.5.2019.eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.BetCris działa na podstawie zezwolenia (PS4.6831.1.2019) wydanego przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r.

5 / 5. Ocen: 3

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.