PlusLiga: Warta przed historyczną szansą, ZAKSA nad przepaścią! (Typ i Analiza)

We wtorek 17 kwietnia o godzinie 17:30 rozegrany zostanie drugi mecz półfinałów PlusLigi pomiędzy Aluronem Virtu Wartą Zawiercie a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Czy przyjezdni zdołają odwrócić losy rywalizacji?

PlusLiga: Warta przed historyczną szansą, ZAKSA nad przepaścią! (Fot. CEV)

Aluron Virtu Warta Zawiercie vs ZAKSA Kędzierzyń-Koźle

Tegoroczne półfinały – zarówno w PlusLidze, jak i w Lidze Siatkówki Kobiet – dostarczają nam samych niespodzianek. W dotychczasowych sześciu spotkaniach za każdym razem wygrywały zespoły uważane za autsajderów. Faworyci z miejsc 1-2 po rundzie zasadniczej ugrali w sumie zaledwie pięć setów. Wielu obserwatorów zwraca uwagę, że drużyny, które miały zapewniony awans do półfinałów miałby zbyt długą przerwę i przez to wypadły z rytmu. Coś jeszcze chyba na rzeczy, bo mówimy o pauzie trwającej trzy tygodnie albo więcej, która odbiła się negatywnie nie tylko na wynikach, ale przede wszystkim poziomie gry, który jest dużo niższy.

Tutaj chyba należy też upatrywać przyczyn porażki ZAKSY w Kędzierzynie-Koźlu z zawiercianami (1:3). Ekipa dowodzona przez Andreę Gardiniego nie pokazała siatkówki do jakiej nas przyzwyczaiła w rundzie zasadniczej. Oczywiście goście zagrali dobre zawody, co było warunkiem ich zwycięstwa, ale gdyby kędzierzynianie zagrali na swoim poziomie, to wygraliby pierwszy pojedynek.

Darmowy zakład w Etoto

Czy będą w stanie zrobić to dziś w twierdzy „Jurajskich Rycerzy”? Paradoksalnie może być im łatwiej, bo mają już za sobą przetarcie. Łatwiej będzie im też wyciągnąć wnioski na temat gry i dyspozycji rywali. Hala jest co prawda specyficzna i będzie sprzyjać siatkarzom z Zawiercia, ale ZAKSA jako jedna z nielicznych w tym sezonie w niej już wygrywała i to za komplet oczek.

Wydaje mi się, że poza miejsce rozegrania spotkania, wszystkie inne atuty, te sportowe, są mimo wszystko po stronie ZAKSY, która powinna być w stanie przedłużyć rywalizację do trzeciego meczu.

Nie bez znaczenia jest też value, jakie dostrzegam na typie zakładającym wygraną zespołu gości. Mało kiedy można złapać na nich aż @1,50.

Prognoza: 8/10
Transmisja na żywo w Internecie: Aluron Virtu Warta Zawiercie vs ZAKSA Kędzierzyń-Koźle

MeczTypKursBukmacher
Warta – ZAKSA21.51Etoto

Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.