PlusLiga wystartuje o dwa tygodnie wcześniej, pierwsze mecze już 11 września!

Epidemia koronawirusa w Polsce uniemożliwiła dokończenie sezonu 2019/2020, więc kibice, ale też sami zawodnicy, trenerzy czy działacze mają ogromny niedosyt i głód gry. Wobec tego trudno się dziwić, że podczas środowej wideokonferencji szefów klubów PlusLigi i władz Polskiej Ligi Siatkówki zapadła decyzja o przyspieszeniu startu kolejnych rozgrywek o dwa tygodnie. Pierwsze mecze już 11 września!

PlusLiga wystartuje o dwa tygodnie wcześniej, pierwsze mecze już 11 września!

PlusLiga wystartuje 11 września

Do spotkania siatkarskich decydentów doszło w środowe popołudnie za pośrednictwem wideokonferencji. Najważniejszą z poruszonych spraw był start sezonu 2020/2021. Pierwotnie zakładano, że rozgrywki mają wystartować 26 września, a poprzedzać miał je mecz o Superpuchar Polski. To był plan przygotowany jeszcze w styczniu i zaakceptowany przez udziałowców PLS. Po wybuchu epidemii koronawirusa sytuacja się zmieniła i trzeba było na nowo przeanalizować, czy ta data jest optymalna.

W trakcie wideokonferencji zaproponowano, by przyspieszyć start sezonu, początkowo mówiono nawet o 5 września, ostatecznie jednak szefowie klubów jednogłośnie zgodzili się na termin o tydzień późniejszy. Wszystkie kluby, jednogłośnie zdecydowały by wystartować w weekend 11-13 września 2020 roku, czyli o dwa tygodnie szybciej niż zakładał poprzedni plan.

„Proszę wszystkich o odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości, bo oczywiście dziś plan zakłada start w połowie września, lecz to jest nasza deklaracja, chęć, a nie pewnik, wszyscy wiemy przecież jak niepewna jest sytuacja w Polsce i na świecie. Spróbujemy tak wszystko zorganizować, by ten start PlusLigi był możliwy i jak najbardziej efektowny. Będziemy o nim rozmawiali z Panią minister sportu, przedstawicielami najwyższych władz państwowych, bo wiele zależy od tego, kiedy nasze drużyny będą mogły wrócić do treningów.” – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Przyspieszony start „Ligi Mistrzów Świata” oznacza, że w sezonie 2020/2021 nie będzie w ogóle w zaplanowanych meczów w środku tygodnia, a wyłącznie w weekendy (od piątku do poniedziałku), co jest z pewnością dobrą zmianą w porównaniu do pierwotnego planu gier.

„To dla nas priorytet, by mieć jeszcze kilka dodatkowych terminów, gdybyśmy musieli np. na chwilę zatrzymać rozgrywki, gdyby trzeba było ze względów zdrowotnych przekładać jakieś terminy. Najważniejsze jest, by grać jak najwięcej w weekendy, bo wtedy mamy gwarancję od naszego partnera – Telewizji Polsat – że kibice będą mogli na jej antenach obejrzeć wszystkie mecze na żywo. Trudno dziś powiedzieć, kiedy fani wrócą na trybuny, więc transmisje to dla nas bardzo ważna sprawa” – wyjaśnia Paweł Zagumny, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym.

Co jeszcze warto wiedzieć? Start PlusLigi poprzedzi wyjątkowy, rocznicowy turniej, który wstępnie zaplanowano na 5 września, a który ma być formą uczczenia 20-lecia PlusLigi oraz Polskiej Ligi Siatkówki. O jego szczegółach media i kibice mają być poinformowani w niedalekiej przyszłości. Kolejna wideokonferencja, na której zapadną następne ustalenia odnośnie sezonu 2020/2021 zaplanowano za dwa tygodnie. W przyszłym tygodniu podobne spotkanie zaplanowano dla klubów Ligi Siatkówki Kobiet (TauronLigi), za 2 tygodnie dla KRISPOL 1. Ligi.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.