Plusligowy piątek! (Typy i analizy)

Po pucharowych emocjach, które zagospodarowały kibicom siatkówki trzy ostatnie dni, czas na powrót na ligowe parkiety. W piątek 20 lutego odbędą się dwa pierwsze mecze 20. kolejki PlusLigi, które wzięliśmy pod naszą lupę.

Plusligowy piątek! (Fot.: FIVB)

MKS Będzin vs GKS Katowice (17:30)

Piątkowe zmagania rozpoczniemy od małych derbów województwa śląskiego, które odbędą się w Sosnowcu, gdzie MKS Będzin podejmie GKS Katowice. Oba zespoły walczą o awans do fazy play-off, więc emocji nie powinno zabraknąć.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że będzinianie skazani są na rozpaczliwą walkę o utrzymanie w elicie, którą stoczą z zespołem BKS-u Visły Bydgoszcz. Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie za sprawą pięciu wygranych w siedmiu spotkaniach, jakie podopieczni Jakuba Bednaruka rozegrali w 2020 roku.

Obecnie za MKS-em znajduje się nie jedna a cztery drużyny, a strata do ósmej pozycji wynosi nie kilkanaście, a zaledwie cztery oczka na sześć kolejek przed końcem rundy zasadniczej zmagań o mistrzostwo kraju w piłce siatkowej mężczyzn.

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

W jeszcze lepszej sytuacji jest GKS Katowice, który wygrał aż sześć z ośmiu tegorocznych pojedynków, dzięki czemu wdrapał się na piątą pozycję w ligowej tabeli i ma już osiem punktów przewagi nad dziewiątym zespołem w stawce.

W pierwszym meczu 3:1 wygrali siatkarze z Górnego Śląska. Naszym zdaniem to oni są też faworytem piątkowego starcia, ale szczerze wątpimy, że zakończy się ono w trzech setach i tak też typujemy.

Cuprum Lubin vs Indykpol AZS Olsztyn (20:30)

Podobny pomysł mamy również na drugi z piątkowych pojedynków, w którym Cuprum Lubin podejmie pogrążony w kryzysie Indykpol AZS Olsztyn. Trudno tu jednoznacznie wskazać faworyta, a trzysetowe rozstrzygnięcie wydaje się wręcz nieprawdopodobne, choć to tylko sport, więc tak naprawdę wszystkie scenariusze są możliwe.

Nowy kod promocyjny BetClic

Olsztynianie notują obecnie serię aż 11 porażek z rzędu, w tym aż 10 ligowych. Nieprawdopodobna passa. Naszym zdaniem, jeśli podopieczni Daniela Castellaniego mają ją przerwać to właśnie w Lubinie, ale o taki typ się nie pokusimy, bo jest on obarczony zbyt dużym ryzykiem.

Mniejsze wiąże się z zakładem na over setowy. Olsztyn tylko dwa ze wspomnianych spotkań przegrywał do zera. Cuprum to też nie jest ekipa, która trzyma wysoką i stabilną formę. W zasadzie mowa o sąsiadach w tabeli, którzy prezentują dość podobny poziom.

MeczTypKursBuk
MKS – GKS3,5+1,42BetClic
Cuprum – AZS3,5+1,43BetClic

Prognozy: 8/10.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.