Początek siatkarskiego weekendu! (Typy i analizy)

W piątkowe popołudnie czy raczej już wieczór czekają nas pierwsze mecze w ramach weekendowych kolejek PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet. Oba wzięliśmy pod naszą lupę.

Początek siatkarskiego weekendu! (Fot.: CEV)

Pałac Bydgoszcz vs ŁKS Commercecon Łódź (17:30)

Zaczynamy od zmagań pań w Lidze Siatkówki Kobiet, gdzie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz podejmie na własnym parkiecie aktualne mistrzynie kraju, czyli „Łódzkie Wiewióry”.

Choć łodzianki są w sporym kryzysie, z którego pomału wychodzą, to one uznawane są za dość zdecydowane faworytki tej konfrontacji. Naszym zdaniem sprawa wcale nie jest taka oczywista. Bydgoszczanki wygrywały już z Grot Budowlanymi (3:0 w Łodzi), który urwały też punkt u siebie. Punkt w „Łuczniczce” stracił też Chemik Police.

Dodajmy do tego pięciosetową męczarnie ŁKS-u w Lidze Mistrzyń i mamy przepis na zacięte starcie ligowe z solidnym średniakiem, który już niejednemu faworytowi napsuł krwi. Zresztą i ŁKS-owi w dwóch poprzednich starciach również mocno się stawiał. Dziś spodziewamy się powtórki, czyli co najmniej czterech partii, ze sporymi szansami na tie-break.
Transmisja na żywo w Internecie: Pałac Bydgoszcz vs ŁKS Commercecon Łódź

betclic polska kod promocyjny
Kod promocyjny na cashback w BetClic Polska

Jastrzębski Węgiel vs Aluron Virtu CMC Zawiercie (20:30)

Szósta kolejka zmagań w PlusLidze rozpocznie się o godzinie 20:30 w Jastrzębiu Zdrój, ale jest to nieco umowne, bo sporo zespołów rozegrało już część meczów awansem, w czym rekordzistami są właśnie jastrzębianie, dla których będzie to już dziewiąta potyczka w sezonie.

Z dotychczasowych ośmiu pięć udało się wygrać, ale to było za mało, żeby swoją postawę mógł utrzymać Roberto Santilli, który w tygodniu został zwolniony. Czarę goryczy przelała strata punktów przeciwko autsajderowi z Bydgoszczy. Dziś zespół ze Śląska poprowadzi jego asystent.

Generalnie Jastrzębski Węgiel jako zespół wypada blado. Porażki 0:3 w kiepskim stylu na własnym parkiecie z kędzierzynianami, warszawianami, a nawet olsztynianami dobitnie pokazują, że ekipa nie wykorzystuje swojego potencjału nawet w połowie. Czy zwolnienie trenera może coś zmienić?

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

Małe szanse, że stanie się to z dnia na dzień, bo problemem są uraz i zmęczenie liderów sezonem reprezentacyjnym oraz brak czasu na spokojny trening. Akurat JW gra co trzy dni i nie ma kiedy przeprowadzić normalnego cyklu, co siłą rzeczy musi odbić się na jakości gry.

Dziś Konarski i spółka zmierzą się z zawiercianami, którzy nie sprostali jedynie ekipom z Kędzierzyna-Koźla i Warszawy, ulegają im jednak po walce, 1:3 ZAKSIE i dopiero w tie-breaku VERVIE.

Trudny mecz do typowania, ale wydaje się, że value jest w typach na przyjezdnych. Może niezbyt wielkie, ale lepsze to niż nic.
Transmisja na żywo w Internecie: Jastrzębski Węgiel vs Aluron Virtu CMC Zawiercie

MeczTypKursBuk
Pałac – ŁKS3,5+1,47BetClic
JW – Aluron2 (+1,5 s.)1,51Fortuna

Prognozy: 8/10 i 6/10.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.