Półfinałowa sobota na polskich parkietach (Typy i Analizy)

W sobotę kibice polskiej siatkówki nie powinni narzekać na brak emocji. O godzinie 14:45 rozpocznie się pierwszy półfinał PlusLigi, a niespełna trzy godziny później czeka nas batalia, która może wyłonić pierwszego finalistę Ligi Siatkówki Kobiet.

Półfinałowa sobota na polskich parkietach (Fot. CEV)

ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE vs
ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE

W tej parze półfinałowej sprawa wydaje się być oczywista. Zdecydowanym faworytem rywalizacji toczonej do dwóch zwycięstw są kędzierzynianie, którzy zdecydowanie wygrali rundę zasadniczą PlusLigi, a kilka tygodni wcześniej sięgnęli również po Puchar Polski. W turnieju finałowym zmierzyli się m.in. z ekipą zawiercian i wygrali 3:1. ZAKSA wygrała też dwie pozostałe bezpośrednie konfrontacje z dzisiejszym rywalem, za każdym razem za komplet punktów i dość przekonująco, jeśli chodzi o małe punkty. Dziś, już ze zdrowym Samem Deroo, również nie powinna mieć z tym większych problemów. Jedyną zagadką jest to, jak podopieczni Andrei Gardiniego zareagują na trzytygodniową przerwę, jaką mieli z racji tego, że do półfinałów zakwalifikowali się automatycznie. Pani z Polic i Rzeszowa miały duży problem, żeby wrócić do rytmu i swoje pierwsze mecze przegrały. Z tym, że tam poziom zespołów jest zdecydowanie bardziej wyrównany niż w przypadku ZAKSY i Warty. Przynajmniej moim zdaniem.

Prognoza: 7/10
Transmisja na żywo w Internecie: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Aluron Virtu Warta Zawiercie

Darmowy zakład Etoto

GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ VS CHEMIK POLICE

To spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30 i będzie drugim w ramach 1/2 finału Ligi Siatkówki Kobiet, co oznacza, że już dziś późnym wieczorem możemy poznać pierwszego finalistę. Stanie się tak pod warunkiem wygranej łodzianek, które w meczu numer jeden dosłownie rozgromiły siatkarki z Polic, zwyciężając na wyjeździe w stosunku 3:0. Policzanki do tamtej konfrontacji przystąpiły po blisko trzech tygodniach przerwy, bo nie musiały rywalizować w ćwierćfinałach. Na boisku wyglądało na zagubione i kompletnie bez formy. Dziś powinno być lepiej. Przynajmniej tego bym się spodziewał. Jeśli tak się faktycznie stanie to powinniśmy oglądać zacięty bój. W końcu trzy pierwsze kończyły się tie-breakami, a ten przedostatni wygraną Polic (3:0). Z tego powodu typuję dziś w stronę przyjezdnych.

Prognoza: 6/10
Transmisja na żywo w Internecie: Grot Budowlani Łódź vs Chemik Police

MeczTypKursBukmacher
ZAKSA – WARTA1 (-10,5)1.50Fortuna
Budowlani – Chemik2 (+1,5)1.63Etoto

Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.