Polki w Final Six, Smarzek najlepiej punktującą Siatkarskiej Ligi Narodów!

Porażką 1:3 z Koreą Południową reprezentacja polskich siatkarek zakończyła zmagania w fazie interkontynentalnej FIVB Volleyball Nations League 2019. Polki nie mają jednak powodów do zmartwień, bo zameldowały się w turnieju finałowym imprezy, a nasza podstawowa atakująca wyrosła na jedną z największych gwiazd rozgrywek.

Polki w Final Six, Smarzek najlepiej punktującą Siatkarskiej Ligi Narodów! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały w sumie dziewięć z piętnastu meczów, co pozwoliło wywalczyć szóste miejsce w fazie interkontynentalnej. Miejsce uprawniające do startu w Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019, które zaplanowano na 3-7 lipca.

Turniej ten odbędzie się w Chinach. Wezmą w nim udział poza nami i drużyną gospodarza również Amerykanki, Brazylijki, Włoszki i Turczynki. Z tego grona udało nam się pokonać tylko „Kanarkowe”. Z europejskimi rywalami przegrywaliśmy, ale dopiero po tie-breakach.

Awans do turnieju finałowego „Światówki” to największy sukces reprezentacji prowadzonej przez Jacka Nawrockiego. Ogromna w tym zasługa przede wszystkim naszej podstawowej atakującej, Malwiny Smarzek.

Popularna „Mali” spędziła ostatni sezon w barwach włoskiego Bergamo, gdzie mocno się rozwinęła. To ona ciągnęła atak naszej drużyny, co widać w klasyfikacji najlepszych punktujących SLN 2019.

Pomimo, że liderka naszej ekipy nie wystąpiła w ostatnim spotkaniu, to i tak jej przewaga nad kolejnymi w stawce siatkarkami z Dominikany jest olbrzymia.

Malwina Smarzek zdobyła aż 365 oczek. Druga Brayelin Martinez „zaledwie” 259, a trzecia De La Cruz 241. Na dorobek Polki złożyły się 324 oczka zdobyte atakiem, 30 blokiem i 11 zagrywką.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.