Polki w Final Six, Smarzek najlepiej punktującą Siatkarskiej Ligi Narodów!

Porażką 1:3 z Koreą Południową reprezentacja polskich siatkarek zakończyła zmagania w fazie interkontynentalnej FIVB Volleyball Nations League 2019. Polki nie mają jednak powodów do zmartwień, bo zameldowały się w turnieju finałowym imprezy, a nasza podstawowa atakująca wyrosła na jedną z największych gwiazd rozgrywek.

Polki w Final Six, Smarzek najlepiej punktującą Siatkarskiej Ligi Narodów! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały w sumie dziewięć z piętnastu meczów, co pozwoliło wywalczyć szóste miejsce w fazie interkontynentalnej. Miejsce uprawniające do startu w Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019, które zaplanowano na 3-7 lipca.

Turniej ten odbędzie się w Chinach. Wezmą w nim udział poza nami i drużyną gospodarza również Amerykanki, Brazylijki, Włoszki i Turczynki. Z tego grona udało nam się pokonać tylko „Kanarkowe”. Z europejskimi rywalami przegrywaliśmy, ale dopiero po tie-breakach.

Awans do turnieju finałowego „Światówki” to największy sukces reprezentacji prowadzonej przez Jacka Nawrockiego. Ogromna w tym zasługa przede wszystkim naszej podstawowej atakującej, Malwiny Smarzek.

Popularna „Mali” spędziła ostatni sezon w barwach włoskiego Bergamo, gdzie mocno się rozwinęła. To ona ciągnęła atak naszej drużyny, co widać w klasyfikacji najlepszych punktujących SLN 2019.

Pomimo, że liderka naszej ekipy nie wystąpiła w ostatnim spotkaniu, to i tak jej przewaga nad kolejnymi w stawce siatkarkami z Dominikany jest olbrzymia.

Malwina Smarzek zdobyła aż 365 oczek. Druga Brayelin Martinez „zaledwie” 259, a trzecia De La Cruz 241. Na dorobek Polki złożyły się 324 oczka zdobyte atakiem, 30 blokiem i 11 zagrywką.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) + 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

Piątek z TAURON Ligą pod znakiem starcia lidera z wiceliderem! (Zapowiedź i typy na 15 stycznia)

W piątek 15 stycznia odpoczniemy od męskiej siatkówki. Na dziś zaplanowano natomiast dwa mecze TAURON Ligi, nad którymi postanowiłem się pochylić. Oba zapowiadają się...

Czwartek z PlusLigą: Akademicy podejmą beniaminka! (Zapowiedź i typy na 14 stycznia)

W czwartek 14 stycznia kibice siatkówki w polskim wydaniu ligowym wielkiego wyboru mieć nie będą. Dziś czeka nas tylko jedno spotkanie. Mowa o konfrontacji...

Środa z PlusLigą pod znakiem ligowego klasyku: PGE Skra – Asseco Resovia! (Zapowiedź i typy na 13 stycznia)

W środę 13 stycznia warto moim zdaniem rzucić okiem na trzy spotkania, które odbędą się na siatkarskich parkietach. Mowa oczywiście o dwóch meczach naszej...