Polki w formie przed Mistrzostwami Europy, które startują już za kilka dni!

Sparingi polskich siatkarek z reprezentacją Niemiec są jednym z ostatnich akordów przygotowań Biało-Czerwonych do rozpoczynających się już w najbliższy piątek Mistrzostw Starego Kontynentu, które zagoszczą między innymi w Polsce. Jak wypadła próba generalna?

Polki w formie przed Mistrzostwami Europy, które startują już za kilka dni! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Podopieczne Jacka Nawrockiego mają za sobą już dwa mecze towarzyskie z Niemkami. W tym czwartkowym nasze siatkarki wygrały po tie-breaku. W piątek mieliśmy już prawdziwą demonstrację siły, która zaowocowała zwycięstwem w stosunku aż 5:0. 5:0, bo trenerzy umówili się w obu przypadkach na rozegrania pięciu partii bez względu na okoliczności.

Jak więc widać próba generalna przed zbliżającymi się wielkimi krokami turniejem wypadła naprawdę okazale. Cieszy zwłaszcza to, że dziewczyny nie podłamały się przegraną 1:3 z Serbią w swoistym finale interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Warto odnotować przede wszystkim znakomitą dyspozycję naszych atakujących. W pierwszym ze spotkań Katarzyna Zaroślińska-Król zdobyła aż 31 oczek. W drugim Malwina Smarzek zapisała na swoim koncie 22 punkty.

Cashback na start

Przypominamy, że Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet rozpoczną się w piątek 23 sierpnia, a ich wielki finał zaplanowano na ósmy dzień września.

W pierwszej fazie, która odbędzie się w aż czterech krajach, Biało-Czerwone swoje mecze rozgrywać będą w Łodzi, gdzie zmierzą się kolejno z: Słowenkami, Portugalkami, Ukrainkami, Belgijkami i Włoszkami.

Awans do fazy play-off wywalczą po cztery najlepsze zespoły. Nie wyobrażamy sobie, żeby wśród nich mogło zabraknąć Polek, które mają za sobą bardzo udane występy chociażby w Siatkarskiej Lidze Narodów 2019.

Typy i analizy do spotkań 2019 CEV Volleyball European Championship znajdziesz oczywiście na naszym blogu. Pierwsze już w środę lub czwartek.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.