Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła państwa-gospodarzy turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijski Tokio 2020. W gronie tym znalazła się też Polska.

Polska gospodarzem dwóch turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich! (Fot.: FIVB)

Polska znalazła się w gronie czterech państw, które zorganizują zarówno turniej siatkarzy, jak i siatkarek, co z pewnością ułatwi nieco naszym reprezentacjom rywalizację o bilet na japońskie igrzyska. To wielki sukces Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Obstawianie bez podatku legalnie! Legalny bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku + bonus 3100 PLN oferta na stronie www.betfan.pl

„Generalnie spodziewałem się, że nasza oferta na męski turniej zyska akceptację FIVB, choć Francuzi też byli mocno zdeterminowani. W przypadku żeńskich kwalifikacji, to Lozanna (siedziba FIVB – przyp. red.) złożyła nam ofertę, choć i Serbia wysyłała jakieś niejasne sygnały, potem pojawiła się ponoć „neutralna” propozycja ze Szwajcarii i wcale nie można było być pewnym, jakie zapadnie rozstrzygnięcie” – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes polskiej federacji (cytat za pzps.pl).

Wiadomo już na pewno, że siatkarze rywalizować będą w dniach 9-11 sierpnia w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie. Panie swoje zawody rozegrają tydzień wcześniej (2-4 sierpnia), a lokalizację turnieju powinniśmy poznać za kilka dni.

Na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które odbędą się w 2020 roku, zakwalifikują się tylko zwycięzcy każdej z dwunastu grup, licząc łącznie zmagania kobiet i mężczyzn. Przegrani otrzymają jeszcze jedną szansę, w turnieju kontynentalnym.

Przypominamy, że podopieczni Vitala Heynena rywalizować będą z Francją, Słowenią i Tunezją, a podopieczne Jacka Nawrockiego z Serbią, Portoryko i Tajlandią.

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Zakład bez ryzyka 100 PLN (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl