Polska organizatorem Mistrzostw Świata siatkarek w 2022 roku!!!

W sobotę późnym wieczorem, podczas uroczystej Gali „Siatkarskich Plusów”, zorganizowanej z okazji 90-lecia Polskiej Siatkówki, sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) oficjalnie ogłosił, że Polska wraz z Holandią będą gospodarzami mundialu siatkarek w 2022 roku!

Polska organizatorem Mistrzostw Świata siatkarek w 2022 roku!!! (Fot.: FIVB)
Polska organizatorem Mistrzostw Świata siatkarek w 2022 roku!!! (Fot.: FIVB)

Procedura wyłaniania gospodarza Mistrzostw Świata w piłce siatkowej kobiet trwała od wielu miesięcy, ale praktycznie do samego jej końca wydawało się, że siatkarki o medale powalczą jednak w Azji. Ostatecznie FIVB zdecydowała jednak, że mundial siatkarek zagości na Starym Kontynencie, a dokładnie w Polsce i Holandii, co jest olbrzymim sukcesem naszej federacji i pięknym prezentem na 90-lecie związku.

„FIVB jest zachwycona mogąc wybrać dwa wspaniałe kraje, słynne ze swojej miłości dla sportu i zdolności do organizowania wydarzeń sportowych na światowym poziomie. Przeprowadziliśmy bardzo ostry proces przetargowy i jednogłośnie zdecydowaliśmy, że wspólna oferta Holandii i Polski była najlepszą dla FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022. Połączyliśmy Holandię z Polską, bo to dla nas bowiem dwa wspaniałe kraje, złączone wspólną siatkarską pasją. Nie mamy wątpliwości, że stworzymy wspaniałe widowisko w 2022 roku, dostarczając najlepszych możliwych doświadczeń zawodniczkom, a kibicom tak w halach, jak i poza nimi, rozrywkę najwyższej próby.” – skomentował decyzję władz światowej federacji Prezes Ary Graca, cytowany w komunikacie PZPS-u.

Co dziś wiemy o szczegółach imprezy, która za trzy i pól roku odbędzie się między innymi na polskiej ziemi? Pewne jest to, że bez konieczności rywalizacji w eliminacjach wystąpią w nim reprezentacje Polski i Oranje.

BukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachKod: BETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Ponadto przedstawiciel polskiej siatkówki w FIVB, Mirosław Przedpełski, zdradził, że inauguracja imprezy, jak i wielki finał odbędą się w Holandii.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bukmacherów Bonus bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Ekspert siatkówki
Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

betfan cashback