Polska organizatorem Mistrzostw Świata siatkarek w 2022 roku!!!

W sobotę późnym wieczorem, podczas uroczystej Gali „Siatkarskich Plusów”, zorganizowanej z okazji 90-lecia Polskiej Siatkówki, sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) oficjalnie ogłosił, że Polska wraz z Holandią będą gospodarzami mundialu siatkarek w 2022 roku!

Polska organizatorem Mistrzostw Świata siatkarek w 2022 roku!!! (Fot.: FIVB)
Polska organizatorem Mistrzostw Świata siatkarek w 2022 roku!!! (Fot.: FIVB)

Procedura wyłaniania gospodarza Mistrzostw Świata w piłce siatkowej kobiet trwała od wielu miesięcy, ale praktycznie do samego jej końca wydawało się, że siatkarki o medale powalczą jednak w Azji. Ostatecznie FIVB zdecydowała jednak, że mundial siatkarek zagości na Starym Kontynencie, a dokładnie w Polsce i Holandii, co jest olbrzymim sukcesem naszej federacji i pięknym prezentem na 90-lecie związku.

„FIVB jest zachwycona mogąc wybrać dwa wspaniałe kraje, słynne ze swojej miłości dla sportu i zdolności do organizowania wydarzeń sportowych na światowym poziomie. Przeprowadziliśmy bardzo ostry proces przetargowy i jednogłośnie zdecydowaliśmy, że wspólna oferta Holandii i Polski była najlepszą dla FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022. Połączyliśmy Holandię z Polską, bo to dla nas bowiem dwa wspaniałe kraje, złączone wspólną siatkarską pasją. Nie mamy wątpliwości, że stworzymy wspaniałe widowisko w 2022 roku, dostarczając najlepszych możliwych doświadczeń zawodniczkom, a kibicom tak w halach, jak i poza nimi, rozrywkę najwyższej próby.” – skomentował decyzję władz światowej federacji Prezes Ary Graca, cytowany w komunikacie PZPS-u.

Co dziś wiemy o szczegółach imprezy, która za trzy i pól roku odbędzie się między innymi na polskiej ziemi? Pewne jest to, że bez konieczności rywalizacji w eliminacjach wystąpią w nim reprezentacje Polski i Oranje.

Ponadto przedstawiciel polskiej siatkówki w FIVB, Mirosław Przedpełski, zdradził, że inauguracja imprezy, jak i wielki finał odbędą się w Holandii.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.