Polska para ze srebrnym medalem Beach Pro Tour Finals!

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w niedzielny wieczór zagrali w wielkim finale Beach Pro Tour Finals, ale niestety nie znaleźli sposobu na Norwegów Andersa Mola i Christiana Soruma, dominatorów rywalizacji na piasku w ostatnich kilku sezonach. Nie zmienia to faktu, że najlepsza polska para zaprezentowała w miniony weekend duży sukces.

Fot.: FIVB via volleyballworld.com

Beach Pro Tour Finals: Bryl i Łosiak na drugim miejscu

Ostatecznie finałowe spotkanie Norwegowie wygrali w dwóch setach (21:18, 21:18), ale Biało-Czerwoni ambitnie walczyli o każdą piłkę, potwierdzając tym samym, że zasłużyli na występ w najważniejszym meczu Beach Pro Tour Finals. W tym miejscu warto przypomnieć, że zarówno Michał Bryl i Bartosz Łosiak, jak i norwescy rywale zameldowali się w finale bez żadnej porażki po drodze, a w rywalizacji udział brali najlepsi siatkarze plażowi na świecie.

Na najniższym stopniu podium stanęła włoska para Paolo Nicolai i Samuele Cottafava, która w tie-breaku meczu o brąz pokonała półfinałowych rywali Polaków, Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena.

Wśród pań najlepsze okazały się Amerykanki Sara Hughes i Kelly Cheng, które w decydującym boju pokonały Brazylijki Dudę i Anąę Patricię. Brązowe medale wywalczyły Holenderki Katja Stam i Raisa Schoon.

Beach Pro Tour Finals 2022: Wyniki Polaków

  • Faza grupowa:
  • Bryl/Łosiak – Grimalt E./Grimalt M. 2:0 (21:17, 21:8)
  • George/Andre – Bryl/Łosiak 0:2 (17:21, 17:21)
  • Carambula/Ranghieri – Bryl/Łosiak 1:2 (21:13, 16:21, 9:15)
  • Cherif/Ahmed – Bryl/Łosiak 0:2 (18:21, 17:21)

Półfinał:

  • Bryl/Łosiak – Brouwer/Meeuwsen 2:1 (19:21, 21:12, 15:11)

Finał:

  • Bryl/Łosiak – Mol/Sørum 0:2 (18:21, 18:21)

Michał Bryl i Bartosz Łosiak czasu na świętowanie srebrnego medalu Beach Pro Tour Finals 2022, bo już w czwartku 2 lutego rywalizować będą w zawodach otwierających tegoroczny sezon, turnieju rangi Elite 16, który rozgrywany będzie również w stolicy Kataru.

Źródło: PZPS.pl

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.