Polskie siatkarki gotowe na rywalizację w drugim tygodniu SLN 2022! (Lista powołań i terminarz)

Już we wtorek 14 czerwca siatkarska reprezentacja Polski kobiet rozpocznie zmagania podczas drugiego tygodnia tegorocznej edycji SLN kobiet. Trener Stefan Lavarini zdecydował się na dokonanie dwóch zmian w kadrze Biało-Czerwonych. Kto dołączył, kogo zabraknie?

Polskie siatkarki gotowe na rywalizację w drugim tygodniu SLN 2022! (Lista powołań) [Fot.: FIVB/materiały prasowe]

Kadra polskich siatkarek na drugi turniej Ligi Narodów 2022

Podczas pierwszego tygodnia zmagań w Siatkarskiej Lidze Narodów 2022 polskie zawodniczki odniosły trzy wygrane i poniosły jedną porażkę. Tym najbardziej wartościowym wynikiem było oczywiście zwycięstwo 3:2 nad Niemkami, z którymi podopieczne Stefano Lavariniego wcześniej przegrały dwa mecze towarzyskie. Ponadto Biało-Czerwone były lepsze od Koreanek (3:0) i Kanadyjek (3:1). Lepsze okazały się tylko Brazylijki (0:3).

W związku z dość dobrym startem nie należało się spodziewać rewolucji w składzie przed turniejem na Filipinach i takiej faktycznie nie ma. Jak widzimy na poniższym obrazku, do koleżanek dołączyły Marta Czyrniańska i Magdalena Jurczyk, a poza składem znalazły się Alicja Grabka i Agnieszka Kąkolewska.

Polskie siatkarki gotowe na rywalizację w drugim tygodniu SLN 2022! (Lista powołań) [Fot.: FIVB/materiały prasowe]
BukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Na Filipinach polskie siatkarki zmierzą się z drużynami narodowymi Japonii (4 zwycięstwa – 0 porażek), Tajlandii (3-1), USA (3-1) i Belgii (1-3). Jak widać po bilansie otwarcia rywalek, nie będą to dla nowo budowanej reprezentacji łatwe mecze, ale tegoroczna edycja SLN już pokazała, że niemożliwe w zasadzie nie istnieje. Powalczyć można dosłownie z każdym.

Turniej w Quezon City (Filipiny): Terminarz Polek

Wszystkie mecze reprezentacji Polski siatkarek w Siatkarskiej Lidze Narodów 2022 można śledzić na kanałach Polsat Sport (ew. PS Extra) i w TVP Sport.

  • Wtorek 14 czerwca: 13:00 Japonia – Polska
  • Czwartek 16 czerwca: 5:00 Polska – Tajlandia
  • Piątek 17 czerwca: 5:00 Polska – USA
  • Sobota 18 czerwca: 9:00 Belgia – Polska

Źródło: Sport1.pl

5 / 5. Ocen: 1

Nowa oferta bukmacherów Bonus bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.Betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Ekspert siatkówki
Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

betfan cashback