Polskie zespoły poznały rywali w europejskich pucharach!

W piątek 21 sierpnia odbyło się losowanie europejskich pucharów w piłce siatkowej. Największą uwagę przykuło losowanie rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń. W najbardziej elitarnych rozgrywkach klubowych w świecie siatkówki Polska będzie miała w sezonie 2020/21 aż siedmiu przedstawicieli, czterech z PlusLigi i trzech z TAURON Ligi. Tylko niektórzy z nich mogą być zadowoleni z wyniku piątkowego losowania.

Polskie zespoły poznały rywali w europejskich pucharach! (Fot.: CEV)

Liga Mistrzów CEV: Kluby PlusLigi poznały rywali

Do arcyciekawej ciekawej sytuacji doszło w losowaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarzy, w której mamy trzech przedstawicieli, a czwarty dołączy po przejściu eliminacji. Do jednej grupy trafił bowiem dwa zespoły reprezentujące „Ligę Mistrzów Świata”, PGE Skra Bełchatów oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, które w grupie A zmierzą się z tureckim Fenerbahce Stambuł oraz belgijskim Lindemansem Aalst. Wydaje się, że polskie kluby powinny sobie w miarę spokojnie poradzić i to właśnie one rozstrzygną między sobą sprawę pierwszego miejsca.

Jeszcze mniej szczęścia miała debiutująca w minionym sezonie na europejskich salonach VERVA Warszawa ORLEN PALIWA. Trafiła bowiem do „grupy śmierci”, gdzie zmierzy się z włoską Modeną, rosyjskim Kemerowem oraz belgijskim Roeselare. Przez eliminacje przebijał się będzie czwarty z przedstawicieli PlusLigi, Jastrzębski Węgiel, który zmierzy się z Stroitielem Mińsk i Dynamo Apeldoorn w pierwszej rundzie, więc powinien spokojnie dać sobie radę i awansować dalej, a w finałowym zestawieniu również nie będzie drużyny o tym samym potencjale.

Po przejściu przez kwalifikacje klub, który przejdzie tę ścieżkę zagra w grupie z Zenitem Kazań, Berlin Recycling Volleys i ACH Volley Lublaną. Tu już będzie znacznie trudniej, ale przed rokiem jastrzębianie sobie z Zenitem Kazań poradzili. Warto przypomnieć, że zespół z Tatarstanu zasilił latem reprezentant Polski, Bartosz Bednorz.

Liga Mistrzyń CEV: Zespoły TAURON Ligi poznały rywali

W przypadku klubów żeńskich zacznijmy od eliminacji Ligi Mistrzyń, w których zagrają siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź, mistrztynie Polski sprzed roku, które w I rundzie kwalifikacji zmierzą się z Hapoelem Kfar Saba z Izraela, co wydaje się spacerkiem. W drugiej rundzie kwalifikacji poprzeczka będzie zawieszona jednak znacznie wyżej, bo czekać będzie w niej zwycięzca rywalizacji pomiędzy Minczanką Mińsk a Allianz MTV Stuttgart. Po ewentualnym awansie do fazy grupowej „Łódzkie Wiewióry” trafią na VakifBank Stambuł, francuską Miluzę i bułgarski Płowdiw.

Pewnymi uczestnikami fazy grupowej, jeśłi chodzi o przedstawicieli TAURON Ligi, są Developres SkyRes Rzeszów i Grupa Azoty Chemik Police. Pierwszy z tych zespołów trafił do grupy A, gdzie zmierzy się z włoskim Unet Busto Arsizio, niemieckim Palmbergiem Schwerin i zespołem z kwalifikacji. Mistrzynie Polski trafiły do grupy D z Dinamem Kazań, Igor Gorgonzola Novara i czeskim VK UP Ołomuniec.

Początek zmagań w fazie grupowej Ligi Mistrzów w drugiej połowie listopada. Natomiast eliminacje wystartują już pod koniec września. Będzie się działo!

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.