Poniedziałek 14 grudnia w siatkówce! (Zapowiedź i typy)

Dzisiejszy poniedziałek obfituje w siatkarskie wydarzenia jak żaden inny w 2020 roku. W PlusLidze czeka nas pojedynek Ślepska Malow z Asseco Resovią, w TAURON Lidze dwa pojedynki o punkty, a do tego zaległe spotkania włoskiej Serie A1 siatkarzy, w tym hitowa konfrontacja klubów z Trentino i Civitanowy. Trudno będzie się dziś nudzić fanom volleya! Siatkówka na żywo w Internecie!

Poniedziałek 14 grudnia w siatkówce! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Ślepsk Malow Suwałki vs Asseco Resovia Rzeszów (17:30)

Drużyna gospodarza po swoistym maratonie, za jakie można uznać aż dwanaście meczów na dystansie nieco ponad półtora miesiąca, miała ostatnio dwa tygodnie na regenerację i spokojny trening. Efekt tej przerwy w grze jest nieznany, ale ona powinna raczej pomóc nie zaszkodzić, bo nie wiązała się z kwarantanną i przerwą w zajęciach zespołowych.

Na uwagę zasługuje fakt, że bilans bezpośrednich meczów z Rzeszowem jest dla gospodarzy bardzo korzystny. W trzech rozegranych do tej pory spotkaniach w PlusLidze suwalczanie trzykrotnie zwyciężali w stosunku 3:1. Czy biało-niebieskim uda się podtrzymać fantastyczną serię zwycięstw z wielokrotnymi mistrzami Polski?” – przypominają i pytają na oficjalnej stronie internetowej Ślepska Malow (slepsksuwalki.pl) w zapowiedzi meczu z rzeszowianami.

Faktycznie dotychczas zeszłoroczny beniaminek nie zaznał smaku porażki z Asseco Resovią, ale w tym sezonie już nie takie serie były przełamywane. Niemniej wydaje się, że bukmacherzy nieco przesadzili z faworyzowaniem przyjezdnych, którzy na własnym parkiecie są jednak zespołem z wyższej półki, niż w delegacji. Bierze się to z tego, że podopieczni Alberto Giulianiego bazują na bardzo trudnej zagrywce, o którą na wyjeździe jest trudniej. Stąd między innymi wzięła się porażką 1:3 z Cuprum w Lubinie po dwóch gładkich wygranych z GKS-em Katowice i Aluronem CMC Wartą Zawiercie u siebie.

Z drugiej strony suwalczanie na własnym parkiecie wygrali zaledwie jeden z sześciu pojedynków, podczas gdy na wyjeździe aż 6 z 8, w tym z siatkarzami z Podkarpacia właśnie! Dziwna ta prawidłowość i raczej nie będzie trwała wiecznie. Generalnie jednak, analizując wszystkie aspekty, wydaje się, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem są w tym wypadku zakłady overowe, nie te wskazujące na zwycięzcę.

Zwłaszcza, że przyjezdni mają swoje problemy kadrowe. Prze kontuzje wypadli Szerszeń i Taht, więc obok Cebulja musi grać Buszek lub dopiero sprowadzony Parodi. Value przy obecnych kursach w zakładach na wygraną przyjezdnych trudno znaleźć nawet pod mikroskopem.

Poniedziałek 14 grudnia w TAURON Lidze

W TAURON Lidze, a więc w Lidze Siatkówki Kobiet, mamy w poniedziałek dwa spotkania, w których wyraźnymi faworytami są zespoły gospodarza. DPD Legionovia Legionowo w konfrontacji z Volley Wrocław oraz BKS BOSTIK Bielsko-Biała z potyczce z Energą MKS-em Kalisz. Jednak również w przypadkach tych potyczek dostrzegam tendencję do nadmiernego faworyzowania. W przypadku drugiego meczu jeszcze niedawno bukmacherzy oszacowali szanse na wygranie seta przez zespół gości na 50%. Teraz wygląda to inaczej, bo mowa o prawdopodobieństwie na poziomie 65%. Wczoraj „Łódzkie Wiewióry” zgubiły seta przeciwko Jokerowi Świecie, a w sobotę „pewniak” z Polic przegrał w Radomiu po tie-breaku. W obecnej sytuacji zespołom bardzo trudno grać na równym poziomie i często zdarzają im się takie wpadki. Stąd coraz częściej można złapać coś fajnego na autsajderów i w tym kierunku dzisiaj idę.

Starcie Trentino z Civitanową poniedziałkowym hitem

Na siatkarskich parkietach w Polsce powinno być dziś interesująco, ale jeszcze większe emocje czekają nas we Włoszech, gdzie Trentino podejmie Civitanovę. Drużyna gospodarza wyszła już z największego kryzysu, w jaki wpadła po koronawirusie i kwarantannie. Bez porażki udało jej się przejść przez pierwszy turniej fazy grupowej Ligi Mistrzów CEV, ale dziś poprzeczka będzie zawieszona dużo wyżej. Przyjdzie im się bowiem zmierzyć z Civitanową, która dopiero co pokonała w LM Perugię. Wydaje się, że tu i teraz Cucine Lube jest w zdecydowanie lepszej formie sportowej i powinno sobie poradzić z rywalem, który może być bardzo groźny w fazie play-off, ale raczej nie dzisiaj.

Siatkarskie typy na poniedziałek 14 grudnia

MeczTypKursBuk
Ślepsk – Resovia3,5+1,50BetFan
BKS – MKS174,5+1,82BetClic
Trentino – Civitanova21,43Fortuna
Prognozy: 7/10; 6/10; 8/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.