Poniedziałek 23 listopada z TAURON Ligą! (Zapowiedź i typy)

Choć typowania siatkówki w dobie pandemii coraz częściej przypomina stąpanie po polu minowym, trzeba robić swoje i próbować przetrwać ten najtrudniejszy okres. W przededniu rywalizacji w pierwszych turniejach fazy grupowej Ligi Mistrzyń CEV 2020/2021 czekają nas dwie konfrontacje w TAURON Lidze. Tym razem na dołach tabeli. Dzień z Najpiękniejszą Ligą Świata rozpoczniemy o godzinie 17:30 w Pile, gdzie miejscowa Enea PTPS podejmie BKS Stal Bielsko-Biała.Trzy godziny później w Świeciu Joker zmierzy się z Volley Wrocław. Polska siatkówka na żywo w Internecie!

Poniedziałek 23 listopada z TAURON Ligą! (Zapowiedź i typy) [Fot.: CEV]

Enea PTPS Piła vs BKS Stal Bielsko-Biała (17:30)

Oba zespoły mają już za sobą koronaprzerwę, więc akurat ten czynnik w pilsko-bielskiej konfrontacji większego znaczenia miał nie będzie. Oceniając szanse obu ekip nie sposób nie zgodzić się z analitykami firm bukmacherskich, którzy zdecydowanego faworyta pierwszego poniedziałkowego meczu widzą w przyjezdnych. Bielszczanki to najlepszy z czterech zespołów, które zobaczymy 23 listopada na parkietach TAURON Ligi. Obecnie szósta drużyna w tabeli z bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek, podczas gdy PTPS wygrał tylko jedno z dziewięciu spotkań, to ostatnie z wracającym po kwarantannie Jokerem Świecie (3:1). BKS ma na rozkładzie ŁKS, Kalisz, Bydgoszcz i Wrocław. Warto odnieść się zwłaszcza do tej ostatniej potyczki, bo doszło do niej niedawno, a wrocławianki to ekipa najbliższa potencjałem Pile. Wynik? 3:0 i +20 w małych punktach. Potem była jeszcze konfrontacja z Radomką, przegrana, ale dopiero po tie-breaku. Zespół z południa naszego kraju nie ma w swoich szeregach wielkich nazwisk, ale jest świetnie poukładany i bardzo mocny przede wszystkim na siatce. To na dzisiejszego rywala powinno wystarczyć. Choć trzeba zauważyć, że pilanki grają już nieco lepiej niż na samym początku sezonu, kiedy to notowały serię aż siedmiu meczów bez chociażby jednego wygranego seta!!! Niemniej będę bardzo zdziwiony, jeśli BKS Stal zgubi jakieś punkty, bo jeszcze porażka w jednej partii może trafić się nawet najlepszym.

Joker Świecie vs Volley Wrocław (20:30)

Jeszcze ciekawiej powinno być w Świeciu, gdzie Joker rozegra swój drugi mecz po trwającej ponad trzy tygodnie przerwie. U siatkarek rozbrat z siatkówką sieje większe spustoszenie w formie drużyn niż w PlusLidze, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. W pierwszym meczu beniaminek uległ 1:3 w Pile. Energii i dobrej gry starczyło na dwa sety, z których udało się wygrać tylko tego pierwszego. PTPS to czerwona latarnia ligi, dla której była to pierwsza wygrana w sezonie 2020/2021. Wcześniej pilanki były w stanie urwać tylko jednego seta w aż ośmiu konfrontacjach o punkty. Dzisiaj Joker zmierzy się z Volley Wrocław, który jest ekipą o zbliżonym, ale jednak większym potencjale niż poprzedni przeciwnik. Przede wszystkim bardziej doświadczonym i mającym w swoich szeregach zawodniczki ocierające się o kadrę, jak Natalia Murek czy Kamila Witkowska. Wyniki są póki co słabe, ale już sama gra długimi momentami dużo lepsza. Przekonał się o tym między innymi MKS Kalisz, który sensacyjnie poległ u siebie 1:3. W normalnych warunkach pewnie odpuściłbym to starcie, ale wydaje się, że dzisiaj przygotowanie fizyczne i rytm meczowy przyjezdnych (pięc meczów od 27 listopada) może się okazać kluczowy dla końcowego rozstrzygnięcia. Poza tym kursy na gości poszły mocno do góry, gdzieniegdzie nawet do poziomu 1,90 – przy takich wartościach dostrzegam spore value.

TAURON Liga: Typy na poniedziałek 23 listopada

MeczTypKursBuk
Joker – VolleyWrocław21,72Fortuna
PTPS – BKS21,30STS
Prognozy: 6/10, 8/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.