Poniedziałek i wtorek w TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy na 25-26 stycznia)

Najbliższy poniedziałek i wtorek (25-26 stycznia) upłynie siatkarskim kibicom w Polsce między innymi pod znakiem rywalizacji w TAURON Lidze, gdzie już na początku tygodnia dojdzie do trzech interesujących pojedynków. Na miano hitu zasłużył ten ostatni, wtorkowe starcie Developresu SkyRes Rzezów z Grot Budowlanymi Łódź. TAURON Liga siatkarek na żywo w Internecie!

Poniedziałek i wtorek w TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy na 25-26 stycznia) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

E.Leclerc Moya Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo (poniedziałek, godzina 17:30)

Nowy tydzień w TAURON Lidze rozpoczniemy od konfrontacji trzeciego obecnie zespołu w tabeli z siódmym. Dla radomianek to pozycja nieoczekiwanie wysoka, dla przyjezdnych zaskakująco niska. Fakty są jednak takie, że obecnie w dużo lepszej formie jest drużyna gospodarza, której grę prowadzi Katarzyna Skorupa, a z roli liderki ataku znakomicie wywiązują się Brazylijka Bruno Honorio, wspierana przez Amerykankę Janisę Johnson. Legionowianki fajnie weszły w sezon, ale później było tylko gorzej. Trudno było im się pozbierać po koronawirusie i dziś wciąż nie mogą być pewne awansu do fazy play-off. Jak daleko im obecnie do czołowych ekip ligi dobrze pokazało pucharowe starcie z Chemikiem, przegrane 0:3 i różnicą aż 19 małych oczek. Radomka to jednak nie Chemik, nie zawsze gra na swoim najlepszym poziomie, czasem nieco męczy się ze średniakami. Z tego też powodu próbuję dziś delikatnie pograć na zespól gości. Handicap +15,5 po kursie @1,90 wydaje się być opcją z największym value, jeśli spojrzeć na ofertę. W pierwszym meczu radomianki wygrały w Derbach Mazowsza do zera, ale różnicą „tylko” 11 oczek.

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police (poniedziałek, godzina 20:30)

Drugie z poniedziałkowych spotkań ma jeszcze większego faworyta. Jest nim drużyna z Polic, która notuje obecnie serię sześciu meczów bez porażki. Na początku tego okresu zespół Ferhata Akbasa pokonał u siebie 3:1 kaliszanki, ale strasznie się męczył. Od tamtej pory zmieniło się naprawdę sporo. Chemik uporał się z problemami kadrowymi na lewym skrzydle, kontraktując Greczynkę Olgę Strantzali, która z miejsca stała się jedną z liderek drużyny. W Kaliszu natomiast przyjęcie się posypało. Została jedna zawodniczka na tej pozycji, a obok niej występuje siatkarka plażowa lub atakująca. Kilkadziesiąt godzin temu pozyskano awaryjnie Emilię Muchę, ale ona jest bardzo daleka od chociażby przyzwoitej formy, co było widać podczas jej występów w Pałacu Bydgoszcz, gdzie nie dawała rady nawet jako zmienniczka. Pisząc krótko, obecnie oba zespoły dzieli przepaść. Już jeden wygrany set przez drużynę Jacka Pasińskiego byłby naprawdę dużą niespodzianką. Typuję gładkie 0:3 i przewagę około 20 małych punktów zespołu gości.

Developres SkyRes Rzeszów – Grot Budowlani Łódź (wtorek, 17:30)

Choć kursy bukmacherów na to nie wskazują, najbardziej zacięte powinno być wtorkowe starcie rzeszowianek z Budowlanymi. Mowa o pojedynku zespołów numer jeden i cztery ligowej tabeli. Rzeszowianki w meczu z Radomką pokazały, że są już coraz bliżej formy, jaką prezentowały przed grudniowo-styczniowym kryzysem koronawirusowym, wygrywając u siebie 3:0. Tyle, że podopieczne Błażeja Krzyształowicza również spisują się dobrze. Jest to najmłodszy zespół w całej lidze, ale imponuje walecznością oraz ofensywnym stylem gry. Zdarzają mu się jeszcze wahania formy i słabsze sety, ale generalnie widać progres. Są w stanie powalczyć i wygrać z każdym w naszej lidze, jeśli nawet nie cały mecz, to pojedynczego seta na pewno. Przekonały się o tym same podopieczne Stephane’a Antigi, które wygrały w Łodzi 3:1. Wówczas ekipa Błażej Krzyształowicza grała dużo słabiej niż obecnie, a zespól z Podkarpacia o klasę lepiej. Widząc @1,60 na seta przyjezdnych, dostrzegam tu spore value.

TAURON Liga: Typy na 25 i 26 stycznia

MeczTypKursBuk
Radomka – Legionovia2 (+15,5)1,90eTOTO
MKS – Chemik0:31,55BetClic
Developres – Budowlani3,5+1,60BetFan
Prognozy: 6/10; 7/10; 8/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.