Poniedziałek z TauronLigą! (Zapowiedź i typy)

W poniedziałek 19 października odbędą się dwa ostatnie spotkania 5. kolejki TauronLigi siatkarek, oczywiście nie licząc dwóch meczów przełożonych na inny termin w związku z wykryciem przypadków koronawirusa. Bez dwóch zdań poniedziałkowym hitem będzie konfrontacja trzeciego w minionym sezonie ŁKS-u Commercecon Łódź z Grupą Azoty Chemikiem Police. Początek o godzinie 17:30.

Poniedziałek z TauronLigą! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

ŁKS Commercecon Łódź vs Grupa Azoty Chemik Police (17:30)

Smacznie zapowiada nam się konfrontacja łodzianek z policzankami. W poprzednich latach na ogół wygrywały przyjezdne, ale na wyjeździe nie przychodziło im to łatwo. Lepsze wejście w sezon 2020/2021 ma zespół gospodarza, ale Chemik pomału też dochodzi do siebie po kwarantannie. Pojawił się jednak problem z kontuzją jednej z liderek zespołu.

TauronLiga: Chemik traci liderkę (via BetOnline.net.pl)
W oficjalnym komunikacie prasowym klubu z województwa zachodniopomorskiego przypomniano, że Wilma Salas źle wylądowała po jednym z ataków w trakcie niedzielnego meczu w Policach, który drużyna gospodarza wygrała z BKS-em Stalą Bielsko w stosunku 3:0, zwyciężając po raz pierwszy w sezonie 2020/2021. Po upadku przyjmująca od razu złapała się za kolano i z grymasem dużego bólu na twarzy została zniesiona z boiska. Dzień później przeszła wszystkie wymagane badania, które miały zdiagnozować stan uszkodzonego stawu.
„Wilma ma poważne uszkodzenia kolana, które wymagają operacji. Przy sportach skocznościowych tego typu kontuzje są niestety często spotykane. Wilmę czeka zabieg, a później długa rehabilitacja. Szacowany czas powrotu do sportu to minimum sześć miesięcy, ale każdy przypadek jest indywidualny, więc wspomniany okres może się wydłużyć (…) Nie można wszystkiego zrzucić na pandemię. W normalnym, niepandemicznym czasie również spotykamy takie kontuzje. Z drugiej jednak strony, sport lubi regularność. Przerwy sprzyjają urazom, dlatego nie można wykluczyć, że pandemia dołożyła swoją cegiełkę” – wyjaśnia Maciej Karaczun, klubowy lekarz zespołu z Polic.
Wielomiesięczna nieobecność skrzydłowej rodem z Kuby to spory problem dla sztabu szkoleniowego Grupy Azoty Chemika Police. To ona wraz z serbską atakującą Jovaną Brakocević miała stanowić o sile ognia aktualnych mistrzyń kraju. O ile na krajowym podwórku Natalia Mędrzyk i Martyna Łukasik są w stanie godnie ją zastąpić, to już występy w trudnej grupie Ligi Mistrzyń mogą być dla nich zbyt wysokimi krokami.
Władze klubu nie zdradzają póki co, czy zamierzają zakontraktować nową siatkarkę w miejsce kontuzjowanej gwiazdy, ale wydaje się to potrzebą chwili. Zwłaszcza, że wspomniana już Mędrzyk sama wraca po dłuższej przerwie, a Łukasik czuje się lepiej jednak na prawym skrzydle.

To mocno komplikuje sprawę Ferhatowi Akbasowi, który będzie miał bardzo małe pole manewru. Niemniej jednak kadra zespołu z Pomorza Zachodniego jest na tyle silna, że nawet z takich problemów drużyna jest w stanie wyjść obronną ręką zanim zostanie wzmocniona jedną lub dwoma nowymi zawodniczkami. Przynajmniej na krajowym podwórku, bo w Lidze Mistrzyń może być już dużo trudniej zastąpić Kubankę Wilmę Salas, która ciągnęła grę w ataku na lewym skrzydle.

Co do „Łódzkich Wiewiór” gołym okiem widać, że również ten zespół jeszcze się dociera po wymianie zawodniczek na kluczowych pozycjach rozgrywającej i atakującej. Katarzyna Zaroślińska-Król nie gra jeszcze na swoim poziomie, pod formą jest też środkowa Klaudia Algierska i stąd niespodziewane porażki z bielszczankami (0:3) czy Kaliszem (2:3). W meczu z bydgoszczankami wyglądało to już dużo lepiej (3:1).

Chemik zaczął ligę od dwóch porażek 2:3, z legionowiankami i radomiankami, ale później przyszło gładkie zwycięstwo z BKS-em. W Łodzi na takie się nie zanosi, jeśli spojrzymy na wyniki bezpośrednich spotkań pomiędzy ŁKS-em i Chemikiem. Goście wygrali 4 z 5 meczów, ale tylko jeden 3:0. Dwa razy graliśmy nawet tie-breaka.

TauronLiga: Typy na poniedziałek 19 października

MeczTypKursBuk
ŁKS – Chemik3,5+1,48BetClic
ŁKS – Chemik21,50STS
Piła – Budowlani21,30Fortuna
Sprawdź wynik na żywo!

Prognozy: 8/10; 7/10; 9/10.

O drugim poniedziałkowym pojedynku dosłownie parę zdań. Budowlani w sezonie 2020/2021 oparli zespół na młodych zawodniczkach z reprezentacyjnymi perspektywami. Początek sezonu poniżej oczekiwań, ale jest to zespół z naprawdę dużym potencjałem, który prędzej czy później odpali. Mecz w Pile wydaje się być idealną okazją na przełamanie, bo rywalki są prawdpodobnie najsłabsze w całej stawce, co pokazały nam pierwsze kolejki, ale też okres przygotowawczy.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.