Poniedziałkowe granie w PlusLidze: Starcie autsajderów! (Zapowiedź i typy)

W poniedziałek 9 listopada odbędzie się tylko jedno spotkanie w ramach „Ligi Mistrzów Świata”, jak konsekwentnie od 2014 roku nazywana jest PlusLiga, ale za to szalenie interesujące i o dużym ciężarze gatunkowym. Mowa o konfrontacji Stali Nysa z MKS-em Będzin. Wynik rywalizacji, której początek zaplanowano na godzinę 17:30, będzie bardzo istotny w kontekście walki o utrzymanie w elicie. Najlepsza siatkówka na żywo w Internecie na portalu Meczyki!

Poniedziałkowe granie w PlusLidze: Starcie autsajderów! (Zapowiedź i typy) [Fot.: CEV]

Stal Nysa vs MKS Będzin (17:30)

W normalnych okolicznościach faworytem konfrontacji dwóch autsajderów byłby zespół gospodarza, chociażby z racji atutu własnego boiska, który w siatkówce jest sporym handicapem. Stal co prawda przegrała dotychczas wszystkie sześć spotkań, w tym trzy u siebie, ale w tych domowych pokazała się z dobrej strony. Mamy tu na myśli oczywiście porażki po tie-breakach z Cerrad Eneą Czarnymi Radom oraz Asseco Resovią Rzeszów, nie lanie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyń-Koźle. O tym jak radzą sobie podopieczni Jakuba Bednaruka na wyjazdach trudno cokolwiek napisać, bo grali tylko z kędzierzynianami i oczywiście przegrali do zera. Generalnie też potencjał beniaminka jest większy od potencjału zespołu z Zagłębie Śląsko-Dąbrowskiego. Tak to oceniamy po obejrzeniu w sumie dziesięciu spotkań tych drużyn. Ale okoliczności normalne nie są. Epidemia koronawirusa postawiła wszystko na głowie, w tym rywalizację sportową, która coraz częściej przypomina loterię.

Idąc tym tropem i widząc aktualne kursy, które tak bardzo faworyzują siatkarzy z Nysy (@1,50-@2,40), gramy dziś na underdoga. Po pierwsze, widzimy naprawdę spore value (wszystko co powyżej @2,00 IMHO). Po drugie, MKS pokazał kawał dobrej siatkówki, zachowując wszelkie proporcje, przeciwko Cuprum Lubin, które obecnie prezentuje naprawdę przyzwoitą formę (wygrana 3:0 w Olsztynie, powalczyli w Radomiu i momentami z ZAKSĄ). Po trzecie, Stal wraca do gry po trzech tygodniach przerwy i zaledwie po tygodniu treningów. W zespole było kilkanaście przypadków zakażenia karonawirusem, więc można łatwo się domyślić, że odbił się on na zdrowiu przynajmniej części graczy. Mówią zresztą o tym sami.

„Przerwa znacząco odbiła się na naszej dyspozycji. Mogę powiedzieć, że wyglądamy bardzo średnio. Wiadomo, że każdy inaczej znosi koronawirusa i to normalne, bo każdy ma inny organizm. Chodzi mi bardziej o dyspozycję fizyczną oraz techniczną, tak zwane czucie piłki. Póki co jest dalekie od ideału (…) Wczoraj mieliśmy badania, a w sobotę przejrzy je lekarz. Mam nadzieję, że wszyscy są zdrowi i będziemy mogli podejść do meczu z Będzinem w pełnym dostępnym na ten moment składzie. Brakuje nam tylko jednego zawodnika, który otrzymał pozytywny wynik testu. Mecz jest oczywiście bardzo ważny i szkoda, że musimy do niego podchodzić po dwutygodniowej przerwie, ale każdy w lidze ma tak samo. Nie my pierwsi musimy grać po izolacji domowej.” – powiedział Patryk Szczurek, drugi rozgrywający i zarazem kapitan beniaminka, który sam chorował (cytat za stalnysa.pl).

Powrót do gry po kwarantannie wygląda różnie w przypadku poszczególnych ekip. ZAKSA poradziła sobie izolacją świetnie i od razu zaczęła wygrywać. Jastrzębski Węgiel podobnie. VERVA też zaliczyła zwycięski powrót, ale później wpadła w potężny dołek, do czego przyczyniły się też urazy. Aluron? Bezproblemowe 3:0 w stolicy. Nawet Ślepsk powrócił z przytupem, wygrywając dwukrotnie za trzy punkty. Ale już na przykład olsztynianie dostali lanie od lubinian (0:3). Nie ma reguły, dobre zespoły raczej sobie radzą. Niemniej skoro sami siatkarze Stali podkreślają, że są dalecy od optymalnej dyspozycji, to trzeba im zaufać.

Zakładając, że faktycznie zagrają słabiej niż dotychczas, dostrzegamy ogromne szanse przyjezdnych na wywiezienie zdobyczy punktowej. Domu na to nie postawimy, ale widząc value delikatnie zaryzykujemy, choć na ogół unikamy takich pojedynków, bo w nich wszystko może się zdarzyć.

PlusLiga: Typy na poniedziałek 9 listopada

W poniedziałek 9 listopada odbędzie się również spotkanie w ramach TauronLigi, w którym dojdzie do pojedynku BKS-u Stali Bielsko-Biała z Volley Wrocław. Faworytem niby drużyna gospodarza, ale wrocławianki już w Kaliszu pokazały jak ogromny drzemie w ich zespole potencjał. Wydaje się, że ten mecz nie ma prawa skończyć się w trzech setach, a końcowy wynik jest sprawą całkowicie otwartą.

MeczTypKursBuk
Stal – MKS22,65BetClic
Stal – MKS 2 (+1,5 s.)1,70STS
Stal – MKS2 (+9,5)1,51Fortuna
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Prognozy: 5/10; 6/10, 7/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.