Poznaliśmy pełną obsadę Memoriału Wagnera 2020!

We wtorek 18 lutego poznaliśmy wszystkich uczestników XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Impreza organizowana na część legendarnego szkoleniowca polskich siatkarze będzie próbą generalną przed turniejem olimpijskim, a poza Biało-Czerwonymi udział w niej wezmą także Argentyńczycy, Irańczycy i Tunezyjczycy.

Poznaliśmy pełną obsadę Memoriału Wagnera 2020! (Fot.: FIVB)

Polska poznała rywali w MHJW 2020

W 2019 roku Memoriał Wagnera, który jest przecież „tylko” turniejem towarzyskim, okazał się wielkim sukcesem organizatorów, którzy przyciągnęli wielkie rzesze siatkarskich kibiców. Jednak imponować mogli nie tylko najlepsi kibice na świecie, ale także poziom sportowy.

Wobec tego trudno się dziwić, że organizatorzy postawili ponownie na Kraków i tamtejszą TAURON Arenę, największą halę sportową w Polsce, która może pomieścić blisko 15 tysięcy fanów. To właśnie tam w dniach 9-11 lipca zagoszczą cztery reprezentacje, które dwa tygodnie później będą już rywalizować w turnieju olimpijskim.

Mowa o drużynach narodowych Polski, Argentyny, Iranu oraz Tunezji. Obecność reprezentacji z afrykańskiej federacji może nieco zaskakiwać, ale tylko tych, którzy nie pamiętają, że Hubert Jerzy Wagner pracował również z tamtejszymi siatkarzami.

Reprezentacja Polski, Argentyna, Iran oraz Tunezja. Tak wygląda lista uczestników najlepszego turnieju towarzyskiego na świecie, czyli Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jego XVIII edycja odbędzie się krakowskiej TAURON Arenie, w dniach 9-11 lipca. O zwycięstwo będą rywalizować cztery drużyny, które wywalczyły prawo do walki o mistrzostwo olimpijskie w Tokio!

Przypomnijmy, że jeszcze w styczniu organizatorzy imprezy ogłosili pierwszego zagranicznego uczestnika turnieju – reprezentację Argentyny. Ostatnio podali do wiadomości, że obok drużyn trenerów Vitala Heynena i Marcelo Mendeza, do Krakowa przyjadą także Irańczycy. Dziś skład turnieju zamyka Tunezja. Taki dobór oznacza, że w TAURON Arenie Kraków zobaczymy 4 z 12 ekip z turnieju siatkarskiego na igrzyskach w Tokio.

„Cieszę się, że w Memoriale zagrają tylko te drużyny, które wystąpią później na igrzyskach w Tokio. Dodatkowo jest mi bardzo miło, że będziemy gościć Tunezyjczyków, których reprezentację prowadził przecież Hubert Wagner. To dla nas wszystkich okazja do wspomnień i realizacja celu, który sobie zakładaliśmy przy tworzeniu Memoriału, ciągłego wspominania naszego wielkiego trenera i przypominania o nim młodszym pokoleniom” – mówi Jerzy Mróz, Prezes Zarządu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym.

Fakt, że XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera będzie dla jego uczestników próbą generalną przed najważniejszą imprezą czterolecia gwarantuje, że wszystkie drużyny narodowe pojawią się w Krakowie w najmocniejszych składach, a to oznacza, że na parkiecie TAURON Areny zameldują się w lipcu gwiazdy światowej siatkówki, z naszymi dwukrotnymi mistrzami świata na czele.

Dwa tygodnie później ekipy te będą już rywalizować podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Biało-Czerwoni w stolicy Japonii na etapie fazy grupowej zmierzą się kolejno z Iranem, Włochami, Wenezuelą, Japonią i Kanadą.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.