Puchar CEV: PGE Skra Bełchatów zagra o półfinał! Drabinka fazy play-off

Sezon 2022/23 PlusLigi nie należy do udanych dla dziewięciokrotnych mistrzów Polski z Bełchatowa. PGE Skra w fazie zasadniczej rozgrywek poniosła już piętnaście porażek i będzie miała duży problem z awansem do fazy play-off. Zupełnie inaczej bełchatowianie prezentują się w rozgrywkach Pucharu CEV, gdzie już w środę rozpoczną ćwierćfinałową batalię.

Fot.: Piotr Sumara/PLS (materiały prasowe)

CEZ Karlovarsko – PGE Skra Bełchatów w 1/4 Pucharu CEV! Gdzie transmisja?

Puchar CEV jest odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Europy UEFA, czyli drugimi co do ważności rozgrywkami w świecie europejskiej siatkówki. Prestiżem znacznie ustępują Lidze Mistrzów, ale z roku na rok ich notowania idą w górę. Wystarczy spojrzeć na skład tegorocznych ćwierćfinalistów, żeby przekonać się o randze tych zmagań. Poza bełchatowianami o półfinał zagrają między innymi włoskie kluby z Modeny i Piacenzy oraz występujące cyklicznie w siatkarskiej LM kluby z Belgii.

Podopieczni Andrei Gardiniego w ćwierćfinale Pucharu CEV 2022/23 zmierzą się z CEZ Karlovarsko, czyli zespołem, który zajął trzecie miejsce w grupie LM CEV, przegrywając rywalizację z włoskim Itasem Trentino i Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, które jednam mocno się postawił, przegrywając na wyjeździe 1:3 po ambitnej walce, a u siebie dopiero po tie-breaku.

To właśnie konfrontacje mistrzów Czech z kędzierzynianami pokazują najlepiej jak bardzo wymagający to rywal. Zwłaszcza, że PGE Skra Bełchatów znajduje się obecnie w formie dalekiej od optymalnej, o czym dobitnie świadczy seria już sześciu ligowych porażek pod rząd.

Mecz CEZ Karlovarsko – PGE Skra Bełchatów w środę 8 lutego 2023 o godzinie 18:00 pokaże na żywo Polsat Sport Premium 2. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu, dokładnie w czwartek 16 lutego o godzinie 20:30 w bełchatowskiej hali „Energia”.

Drabinka Pucharu CEV 2022/23

Zwycięzca czesko-polskiego ćwierćfinału w półfinałowym dwumeczu zmierzy się ze słoweńskim ACH Volley Lublana lub włoską Valsa Group Modeną. W wielkim finale czekać będzie natomiast jeden zespołów, które znalazły się w dolnej połówce drabinki play-off Pucharu CEV 2022/23. Faworytem Bluenergy Daiko Volley Piacenza, ale nie wolno też skreślać francuskiego Montpellier.

Fot.: CEV via @CEVolleyball on Twitter

Półfinałowe mecze Pucharu CEV 2022/23 zaplanowano na marzec, a finałowy dwumecz na przełom marca i kwietnia bieżącego roku, czyli pod koniec fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.