Puchar CEV: Policzanki zaczynają bój o półfinał! (Typ i analiza)

Po emocjach związanych z Ligą Mistrzyń i Ligą Mistrzyń przyszedł czas na czwartkowe ćwierćfinały Pucharu CEV siatkarek. W gronie najlepszych ośmiu ekip tych rozgrywek mamy Grupę Azoty Chemika Police, który zmierzy się z chorwacką Mladost Zagrzeb.

Puchar CEV: Policzanki zaczynają bój o półfinał! (Fot.: CEV)

Mladost Zagrzeb vs Grupa Azoty Chemik Police

Sprawa wydaje się być stosunkowo prosta, zdecydowanym faworytem tej konfrontacji są oczywiście aktualne liderki Ligi Siatkówki Kobiet 2019/2020, które w bieżącym sezonie przegrały tylko jedno z ponad 20 spotkań o stawkę, 2:3 z Developresem SkyRes Rzeszów (było już 2:0), a w Pucharze CEV uporały się nawet z tureckim potentatem.

Mowa oczywiście o zespole Galatasaray Stambuł, który przegrali w Polsce 1:3, a u siebie 2:3. Oczywiście nie jest to ekipa z tej samej półki, co tzw. Wielka Trójca – VakifBank, Eczacibasi, Fenerbahce, ale jednak to wciąż drużyna, która liczy się na Starym Kontynencie i która, co tu dużo mówić, była faworytem dwumeczu z podopiecznymi Ferhata Akbasa.

Nowy kod promocyjny BetClic

Mladost Zagrzeb to zespół ze zdecydowanie niższej półki. Bliżej im do hiszpańskiej La Laguny, którą Chemik rozbił w poprzedniej rundzie. Jedyne co może zaskoczyć w czwartek policzanki to nowa hala i nieznajomość rywalek, ale takie rzeczy mogą wpłynąć na słabszą postawę w jednym secie, a nie w całym meczu.

Z tego też powodu z pełnym przekonaniem gramy na wysoką wygraną ekipy z Polic. Kubanki Silva i Salas wspierane przez reprezentantki naszego kraju powinny zrobić wyraźną różnicę. Nie widać żadnego elementu siatkarskiej sztuki, w którym polski zespół mógłby być słabszy od rywalek. Dosłownie żadnego.

Chorwatki awans aż do ćwierćfinału Pucharu CEV zawdzięczają banalnie prostej drabince. Cała tajemnica ich małego sukcesu. Czasem tak się w tych słabiej obsadzonych pucharach zdarza. Gdyby wcześniej trafiły na drużynę z Włoch, Turcji, Polski czy nawet Niemiec lub Francji, to dziś nie byłoby ich w 1/4 finału.

MeczTypKursBuk
Mladost – Chemik2 (-16,5)1,86Fortuna

Prognozy: 7/10.
Puchar CEV kobiet w Internecie!


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.