Puchar CEV: Porażka PGE Skry z Modeną w pierwszym meczu półfinału!

W środowy wieczór we włoskiej Modenie siatkarze PGE Skry Bełchatów rywalizowali z miejscowym zespołem w pierwszym spotkaniu dwumeczu półfinału Pucharu CWV 2022/23. Pogrążeni w kryzysie Żółto-Czarni zagrali szalenie ambitnie, ale w ostatecznym rachunku na niewiele się to zdało.

Fot.: CEV.eu (materiały prasowe)

Porażka PGE Skry Bełchatów w Modenie

Niewielu spodziewało się, że PGE Skra Bełchatów, która na krajowym podwórku przegrała już siedemnaście ligowych meczów, będzie w stanie wygrać rywalizację z Modeną w półfinale tegorocznej edycji Pucharu CEV, drugich co do ważności rozgrywek klubowych w świecie europejskiej siatkówki. Doskonale obrazowały to kursy wystawione przez analityków firm bukmacherskich, które dawały Żółto-Czarnym nie więcej niż 15% szans na wygraną.

Koniec końców prognozy te się potwierdziły, bo podopieczni Andrei Gardiniego w pierwszym meczu nie byli w stanie uzyskać korzystnego wyniku przeciwko ekipie Bruno Rezende i Earvina N’Gapetha, ale podobać mogła się postawa Żółto-Czarnych, którzy podeszli do tego wyzwania bardzo ambitnie i nie odpuszczali żadnej piłki.

Bełchatowianie zdołali nawet wygrać drugą partię, a w czwartej bili się jak równy z równym, ale ostatecznie musieli uznać wyższość włoskiego potentata, który wygrał przede wszystkim za sprawą zdecydowanie lepszej zagrywki oraz mniejszej liczby błędów własnych.

Rewanż odbędzie się już za tydzień w Bełchatowie (godzina 20:30 w środę 15 marca) i będzie on zarazem ostatnim meczem dla Konrada Piechockiego w roli prezesa zarządu KPS Skry Bełchatów S.A. Szanse na wywalczenie awansu wciąż są, ale margines błędu jest już naprawdę niewielki. Żółto-Czarni muszą pokonać Modeną na własnym parkiecie w stosunku 3:0 lub 3:1, a następnie wygrać również tzw. złotego seta. W przeciwnym razie to Włosi zagrają o trofeum Pucharu CEV.

Valsa Group Modena – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 20:25, 15:25, 25:22)

Modena: Rezende (1), Sanguinetti (9), Stanković (6), N’Gapeth (10), Lagumdzija (18), Rinaldi (22), Rossini (libero) oraz Sala i Rousseaux
Skra: Kłos (8), Kooy (9), Atanasijević (18), Łomacz (1), Bieniek (10), Lanza (15), Gruszczyński (libero) oraz Vasina, Rybicki i Mitić

Wcześniej siatkarzy PGE Skry Bełchatów czeka jeszcze wyjazdowa potyczka z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w PlusLidze. Spotkanie to zaplanowano na niedzielę 12 marca o godzinie 14:45. Transmisje obu pojedynków w Polsacie Sport.

Czytaj też: Polska zorganizuje Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny!!!

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.