Puchar Polski siatkarek: Chemik i Developres SkyRes w wielkim finale! (Typ i Analiza)

W wielkim finale tegorocznych zmagań o Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet Chemik Police zagra w Nysie z Developresem SkyRes Rzeszów.Dla policzanek będzie to okazja na sięgnięcie po siódme zwycięstwo w tych rozgrywkach, a dla klubu ze stolicy Podkarpacia będzie to pierwszy, historyczny finał. Decydujące spotkanie zaplanowano na niedzielę 10 marca. Start o godzinie 14.45.

Puchar Polski siatkarek: Chemik i Developres SkyRes w wielkim finale!
Puchar Polski siatkarek: Chemik i Developres SkyRes w wielkim finale! [Fot.: Polska Liga Siatkówki (materiały prasowe)]

Gładkie półfinały

Pierwszego z finalistów wyłoniła zaledwie trzysetowa rywalizacja Chemika Police z Grot Budowlanymi Łódź. Zaledwie, bo w trzech wcześniejszych konfrontacjach, do jakich doszło w sezonie 2018/19 pomiędzy tymi ekipami, zawsze losy meczu rozstrzygały się w tie-breaku. Wczoraj było jednak inaczej, a zadecydował o tym chyba tak naprawdę pierwszy set, w którym obrończynie pucharu prowadziły już 17:10, ale potem straciły w jednej serii aż dziewięć oczek. Nie były w stanie z tego się otrząsnąć i przegrały nie tylko pierwszą, ale i dwie kolejne partie, a w konsekwencji cały półfinał w stosunku 0:3.

Blisko podobnej wpadki były rzeszowianki, które w meczu z ŁKS-em Commercecon Łódź przegrały pierwszą partię, ale w kolejnej doprowadziły do wyrównania. W trzeciej prowadziły już 24:16, ale nie potrafiły wykorzystać żadnej z pierwszych dziewięciu piłek setowych. Ostatecznie jednak wyszły z tego kryzysu, wygrywając dwie kolejne akcje (26:24), a następnie również czwartą odsłonę, meldując się tym samym w niedzielnym finale.

freebet sts
Freebet od bukmachera STS, Kod: BETONLINE

Czas na wielki finał

W decydującym boju można spodziewać się zdecydowanie większych emocji. W końcu dojdzie do konfrontacji dwóch najlepszych ekip rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet, a dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że w ostatniej bezpośredniej konfrontacji pomiędzy obiema ekipami górą był Developres SkyRes, który zwyciężył w stosunku 3:1.

W dniu wczorajszym pokusiłem się o typ na to, że rzeszowianki zwycięża w turnieju finałowym PP 2019, ale patrząc na to, co obie ekipy pokazały wczoraj, wydaje mi się, że faworytem finału są jednak siatkarski z Polic.

Nie będę jednak typował wbrew wcześniejszemu zakładowi, więc podrzucam propozycję, która wydaje mi się najbardziej sensowna w zaistniałej sytuacji. Mowa o overze setowym (3,5+), który wygląda bardzo dobrze.

Prognoza: 8/10
Transmisja na żywo w Internecie: Chemik Police vs Developres SkyRes Rzeszów

MeczTypKursBukmacher
Police – Rzeszów3,5+1.45TOTALbet

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Totalbet zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.