Puchar Polski siatkarek: Chemik Police z trofeum!

Policzanki w wielkim finale Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet, który odbył się w niedzielę 10 marca w Nysie pokonały zespół Developresu SkyRes Rzeszów w stosunku 3:0, wygrywając rozgrywki po raz siódmy w historii klubu.

Puchar Polski siatkarek: Chemik Police z trofeum!
Puchar Polski siatkarek: Chemik Police z trofeum! (Fot.: Polska Liga Siatkówki/Piotr Sumara [materiały prasowe])

Poza siatkarkami z Pomorza Zachodniego wiele powodów do radości ma też sztab polskiej drużyny narodowej, z Jackiem Nawrockim na czele, bo ze znakomitej strony pokazały się przede wszystkim młode reprezentantki, a zaledwie 20-letnia Martyna Łukasik została nawet MVP całego turnieju! To o tyle ważne, że w tym roku czekają nas Mistrzostwa Europy i kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Wracając do Final Four Pucharu Polski siatkarek, Chemik zwyciężył w nim w pełni zasłużenie, pokonując obu rywali bez straty chociażby jednego seta. W niedzielę tej sztuki udało się dokonać przeciwko rzeszowiankom, a dzień wcześniej w konfrontacji z Grot Budowlanymi Łódź.

„Pomimo tego, że spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 mam jednak wrażenie, że to był wyrównany mecz. Było dużo gry punkt za punkt, ale też kilkukrotnie musiałyśmy gonić wynik. Zagrałyśmy dobry turniej. Po ciężkich dwóch miesiącach, które bardzo nas obciążyły fizycznie w końcu udało nam się złapać nieco świeżości i zagrać dobrą siatkówkę. W finale funkcjonował u nas praktycznie każdy element siatkarskiego rzemiosła oraz co najważniejsze czerpałyśmy ogromną radość z gry. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz nastawiamy się w pełni na walkę o mistrzostwo Polski. Chcemy robić swoje i wygrywać jak najwięcej! Ogromnie cieszę się z tego zwycięstwa bo jest to dla mnie takie pierwsze namacalne trofeum w seniorskiej siatkówce” – powiedziała Iga Chojnacka, środkowa polickiej drużyny.

Tym samym trofeum za zwycięstwo w krajowym pucharze wróci do Polic po dwóch latach przerwy. Poprzednie udało się bowiem zdobyć w sezonie 2016/17.

Nagrody indywidualne turnieju finałowego:
Najlepsza zagrywająca – Martyna Grajber (Chemik Police);
Najlepsza przyjmując – Bianka Busa (Chemik Police);
Najlepsza libero – Aleksandra Krzos (Chemik Police);
Najlepsza blokująca – Chiaka Ogbogu (Chemik Police);
Najlepsza atakująca – Katarzyna Zaroślińska – Król (Developres SkyRes Rzeszów);
Najlepsza rozgrywająca – Agnieszka Rabka (Developres SkyRes Rzeszów);
MVP turnieju – Martyna Łukasik (Chemik Police).

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.