Puchar Świata: Heynen ogłosił szeroką kadrę. Jest w niej Bartosz Kurek!

Puchar Świata w piłce siatkowej mężczyzn wystartuje dopiero 1 października, ale już wczoraj poznaliśmy szeroką kadrę reprezentacji Polski na tę imprezę. Ponownie nie zabrakło niespodzianek!

Puchar Świata: Heynen ogłosił szeroką kadrę. Jest w niej Bartosz Kurek! (Fot.: FIVB)

Chyba największym zaskoczeniem jest powołane do 25-osobowej kadry Bartosza Kurka, który z powodu urazu kręgosłupa jak do tej pory nie wystąpił w żadnym meczu podczas bieżącego sezonu reprezentacyjnego. Oczywiście znalezienie się MVP Mistrzostw Świata 2018 roku nie jest tożsame z występem w Japonii, ale pokazuje jak bardzo belgijski selekcjoner liczy na popularnego „Kurasia”.

Wśród powołanych znalazł się również kapitan Biało-Czerwonych Michał Kubiak. Nie byłoby to żadnym zaskoczeniem, gdyby nie to, że już na początku sezonu nasz przyjmujący zapowiedział, że na tej imprezie nie wystąpi.

Betfan kod promocyjny

Największym zaskoczeniem in minus jest brak Bartosza Bednorza. Utalentowany przyjmujący został wybrany do tzw. drużyny marzeń Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów, a pomimo tego po raz kolejny nie znalazł uznania w oczach belgijskiego selekcjonera polskich mistrzów świata.

Wśród powołanych brakuje również kilku najbardziej doświadczonych kadrowiczów. Mowa tu przede wszystkim o atakującym Dawidzie Konarskim i środkowym Piotrze Nowakowskim.

Cashback na start

Przypominamy, że Puchar Świata rozpocznie się dopiero 1 października. Wcześniej polską drużynę narodową czeka jeszcze walka o mistrzostwo Starego Kontynentu.

Siatkarki tę walkę rozpoczną już w najbliższy piątek. Od czwartku zapraszamy na nasz blog po typy wraz z analizami na tę właśnie imprezę.

Szeroki skład kadry narodowej na Puchar Świata 2019 w Japonii:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Lokomotiw Nowosybirsk), Marcin Janusz (Trefl Gdańsk), Marcin Komenda (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów).
Przyjmujący: Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom), Michał Kubiak (Panasonic Panthers Hirakata), Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa), Wilfredo Leon Venero (Sir Safety Perugia), Piotr Łukasik (ONICO Warszawa), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Rafał Szymura (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).
Środkowi: Mateusz Bieniek (Cucine Lube Civitanova), Norbert Huber (PGE Skra Bełchatów), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów), Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Michał Szalacha (Jastrzębski Węgiel).
Atakujący: Bartłomiej Bołądź (Ślepsk Suwałki), Łukasz Kaczmarek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (Vero Volley Monza), Maciej Muzaj (Gazprom-Jurga Surgut).
Libero: Jakub Popiwczak (KS Jastrzębski Węgiel), Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.