Puchar Świata (K): Amerykanki kontra Serbki (Typ i analiza)

W cieniu Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn w dalekiej Japonii rozgrywany jest Puchar Świata siatkarek. To właśnie w jego ramach w niedzielę o godzinie 7:00 czasu polskiego dojdzie do pojedynku reprezentacji Stanów Zjednoczonych i Serbii.

Puchar Świata (K): Amerykanki kontra Serbki (Fot.: FIVB)

USA vs Serbia

W Pucharze Świata w piłce siatkowej kobiet każda z reprezentacji biorących w nim udział ma do rozegrania aż jedenaście meczów. W niedzielę 15 września czeka nas dopiero druga kolejka zmagań. Najciekawszym pojedynkiem tego dnia powinno być starcie Amerykanek z Serbkami.

Niestety nie będzie ono aż tak emocjonujące, jak mogłoby być, bo Zoran Terzić postanowił odpuścić tę imprezę i wysłać do Japonii swojego asystenta oraz w głównej mierze zawodniczki rezerwowe. Szkoda, bo Serbki, które dopiero co obroniły złoto Mistrzostw Europy i są aktualnymi mistrzyniami świata podniosłyby poziom i atrakcyjność całej imprezy.

Kogo brakuje? Przede wszystkim największych gwiazd: atakującej Tijany Bosković, przyjmującej Brankicy Mihajlović, rozgrywającej Mai Ognjenović, środkowej Stefany Veljković czy libero Silvii Popović. Nie ma też oszczędzanej przez cały sezon środkowej Mileny Rasić.

Cashback na start

Z wyjściowego zestawienia na EuroVolley 2019 zostały tylko środkowa Mina Popović (nie grała w sobotę) oraz przyjmująca Bianka Busa. Poza nimi są też Bjelica, Milenković, Balgojević czy Pusić, ale to de facto drugi garnitur. Ekipa z potencjałem, ale faworyci Pucharu Świata spokojnie powinni sobie poradzić.

Amerykanie do FIVB World Cup 2019 podeszli z pełną powagą i przysłali najmocniejszą obecnie ekipę. Larson, Robinson, Carlini, Ogbogu, Bartsch, Hill, Washington, Lowe, Cortney, Drews – wszystkie obecne i zdaje się, że w niezłej dyspozycji, przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Jest to jedna z tych ekip, która ma realne szanse na złoto Pucharu Świata. Zagrożeniem dla siatkarek ze Stanów Zjednoczonych mogą być Chinki i… chyba nikt więcej, bo Brazylijki mają swoje problemy, podobnie jak Rosjanki, Włoszek nie ma, a Serbia przysłała drugi garnitur. Namieszać mogą jeszcze Holenderki i Japonki, ale chyba nie na tyle, żeby powalczyć o końcowy triumf.

Wracając do starcia USA – Serbia, siatkarki z Bałkanów sprawiły małą niespodziankę urywając w sobotę punkt Brazylii (2:3), ale na przestrzeni meczu były ekipą wyraźnie słabszą, co widać po wyniku w małych punktach (100:110). „Kanarkowe” są same sobie winne, że nie wygrały 3:0/1, bo przez własną niefrasobliwość przegrały obie odsłony. Amerykanki bez trudu rozprawiły się z Kenią, ale to żaden wyczyn.

Betfan kod promocyjny

Sądzimy, że Amerykanki nie popełnią tego błędu i od początku do końca na poważnie podejdą do meczu, zamykając go w godzinę prysznicem lub na nieco dłuższym dystansie. Nawet gdyby zgubiły jakiegoś seta, to pozostałe powinny wygrać na tyle przekonująco, żeby pokryć linię handicapu punktowego na poziomie -14,5. W Siatkarskiej Lidze Narodów 2019 zrobiły to z naddatkiem (3:1 i +21).

W niedzielę odbędzie się jeszcze pięć innych spotkań, ale trudno znaleźć jakiś ciekawy typ, bo linie strasznie wyżyłowane. Jedyną wartą uwagi może być typ Holandia (-26,5) z Kenią, ale to tak na styk. Sami odpuszczamy.

MeczTypKursBuk
USA – Serbia1 (-14,5)1,67LvBET

Prognozy: 7/10.
„Raz, dwa, trzy”, czyli siatkarska promocja eTOTO na Puchar Świata kobiet i CEV Mistrzostwa Europy mężczyzn!


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.