Puchar Świata [M]: Biało-Czerwoni kontra Jankesi! (Typ i analiza)

Po jednym dniu przerwy, w piątek 4 października wrócą siatkarze rywalizujący w Pucharze Świata, który rozgrywany jest w Japonii. Hitem trzeciego dnia zmagań będzie konfrontacja reprezentacji Polski z drużyną narodową Stanów Zjednoczonych. Początek o godzinie 8:00.

Puchar Świata [M]: Biało-Czerwoni kontra Jankesi! (Fot.: FIVB)

Polska vs USA

Po dwóch pierwszych kolejkach Polacy obok Brazylijczyków i Egipcjan jako jedyni mają na swoim koncie komplet punktów. Amerykanie zdążyli już sensacyjnie przegrać z Argentyną (3:2) i pewnie ograć Włochów (3:1), którzy przylecieli drugim garniturem.

Tyle, że w piątek przeciwko „Jankesom” podopieczni Vitala Heynena wystąpią w zupełnie innym niż dotychczas składzie. Dublerzy polecieli już do domu, a w ich miejsce wskoczą głównie gracze, którzy rywalizowali podczas EuroVolley 2019, gdzie wywalczyliśmy brązowe medale.

Skład na kolejne mecze Pucharu Świata siatkarzy 2019:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda.
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Olek Śliwka.
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj.
Środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski.
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

W takim zestawieniu powinniśmy być absolutnie równorzędnym przeciwnikiem dla reprezentacji USA, która zameldowała się w Japonii z największymi gwiazdami. Wyjątkiem jest Taylor Sander, który jest kontuzjowany. Poza nim są wszyscy najlepsi.

Problem polega na tym, że nigdy amerykański styl nam nie leżał. Na ogół albo dosyć gładko przegrywaliśmy, albo wygrywaliśmy po wielkich bataliach, jak podczas ostatnich Mistrzostw Świata.

Jeśli dodamy do tego fakt, że Biało-Czerwoni szczyt formy szykowali najpierw na sierpniowe kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, a następnie na wrześniowe Mistrzostwa Europy, to wydaje się, że to „Jankesi” są faworytem piątkowej konfrontacji. Minimalnym, ale jednak.

MeczTypKursBuk
Polska – USA2 (+1,5 s.)1,42STS

Prognoza: 7/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Polska vs USA

Freebet od bukmachera STS, Kod: BETONLINE
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.