Puchar Świata [M]: Polska kontra Brazylia – decydujące starcie już w niedzielę! (Typy i analiza)

W niedzielny poranek czasu polskiego Biało-Czerwoni rozegrają swój dziewiąty mecz w ramach Pucharu Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Tylko wygrana z Brazylijczykami i to najlepiej za komplet punktów przedłuży szanse podopiecznych Vitala Heynena na końcowy triumf.

Puchar Świata [M]: Polska kontra Brazylia – decydujące starcie! (Fot.: FIVB)

Polska – Brazylia

Przed nami dziewiąta z jedenastu kolejek zmagań w FIVB World Cup 2019, więc już ostatnia prosta. Tylko w razie wygranej i to za komplet punktów będziemy mogli mieć jeszcze nadzieję na złoto. Każdy inny wynik sprawi, że ze złota będą cieszyć się „Kanarkowi”, dla których pokonanie Japonii i Włoch w obecnym składzie to czysta formalność, a my będzie walczyć o srebro z Amerykanami.

Czy mamy szansę ograć 3:0 lub 3:1 „Kanarkowych”, którzy dotychczas nie stracili nawet punktu, po drodze zgubili tylko dwa sety, a Amerykanów rozbili do zera? Oczywiście, że mamy szansę, bo w sporcie wszystko jest możliwe, ale te szanse są mniejsze niż większe. Inaczej niż bukmacherzy, uważamy za faworyta podopiecznych Renana Dal Zotto, dając im jakieś 60% szans na zwycięstwo i 75% na ugranie przynajmniej dwóch setów.

Bierze się to z tego, że najzwyczajniej w świecie to Brazylijczycy grali dotychczas zdecydowanie najlepszą siatkówkę. Strata atakującego Wallace’a nie okazała się tak dotkliwa, jak można było się spodziewać. Alan daje radę, a przy wsparciu Leala i Lucarelliego na lewym skrzydle oraz aktywnych środkowych, jego braku nie widać w ogóle.

Cashback na start

My też nie gramy źle, ale widać, że nie na ten turniej szykowaliśmy tegoroczny szczyt formy. To impreza trzeciego sortu i widać to po dyspozycji naszych graczy. Naszym największym mankamentem jest prawy atak, gdzie ani Muzaj, ani wracający do zdrowia i formy Kurek nie dają oczekiwanej na tym poziomie jakości.

Różnie wygląda to również na środku i lewym skrzydle. Kubiak dołączył po dłuższym odpoczynku, więc na papierze wszystko się zgadza, ale na parkiecie już tak kolorowo nie jest. Pełna determinacja i nawet świetna gra Leona to może być za mało. Zwłaszcza, że Brazylia też ma swojego Kubańczyka, Leala, który również jest w dobrej dyspozycji.

Kibicując Polsce, gramy w stronę Brazylijczyków, bo w bukmacherce należy kierować się rozumem, a nie sercem. Dziś zdecydowanie więcej argumentów za wygraną jest po stronie „Kanarkowych”, a nie Biało-Czerwonych. Niemniej spotkanie powinno nas cieszyć dłużej niż przez trzy sety i to jest ta opcja dla większych patriotów 😉

MeczTypKursBuk
Polska – Brazylia2 (+1,5 s.)1,58eTOTO
Polska – Brazylia3,5+1,40BetFan

Prognozy: 7,5/10, 8/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Niedziela z Pucharem Świata siatkarzy


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.