Puchar Świata: Włosi kontra Amerykanie! (Typ i analiza)

Środa 2 października będzie drugim dniem rywalizacji w Pucharze Świata siatkarzy, który od wtorku rozgrywany jest w Japonii. Jednym z ciekawszych spotkań, przynajmniej pod kątem typowania, będzie starcie reprezentacji Włoch z drużyną narodową Stanów Zjednoczonych.

Puchar Świata: Włosi kontra Amerykanie! (Fot.: FIVB)

Włochy vs USA

Typ ze sporym wyprzedzeniem, ale naszym zdaniem kursy szybko polecą w dół z poziomu @1,50 nawet do poniżej @1,30. Wynika to z kilku rzeczy.

Po pierwsze i najważniejsze, różne podejście do Pucharu Świata. Amerykanie przyjechali w najmocniejszym składzie, jaki w tej chwili mogą wystawić. Brakuje w zasadzie tylko kontuzjowanego Taylora Sandera. Widać, że chcą obronić wywalczony przed czterema laty tytuł i imprezę traktują jako mocne przetarcie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Azzurri przysłali niemal samych dublerów, którzy mają zbierać doświadczenie. Brakuje między innymi Gianelliego, Juantoreny, Zajcewa czy Colaciego.

Freebet od bukmachera STS, Kod: BETONLINE
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Po drugie, o ile obie ekipy są obecnie w bardzo przeciętnej dyspozycji, co pokazały pierwsze nieudane mecze (USA przegrało z młodą Argentyną 2:3, a Włosi przegrywają 0:2 z Japonią), o tyle tylko w ekipie „Jankesów” widać, że wiedzą, co i jak chcą grać. Są określone schematy i zachowania, w pierwszym meczu zabrakło po prostu jakości. Na ogół na wielkich imprezach rozkręcają się z czasem i na Pucharze Świata będzie zapewne podobnie. Krok po kroku do niemal perfekcyjnej siatkówki. W Italii wielka improwizacja. Wygląda to tak jakby pierwszy raz spotkali się pięć minut przed meczem.

Po trzecie, Włosi przystępują do PŚ z marszu, zaraz po nieudanych ME. Trudno mówić nawet o rytmie meczowym skoro większość była jedynie dublerami. Amerykanie mieli trochę czasu, żeby przygotować się pod ten właśnie turniej, co powinno być widoczne na parkiecie.

Reasumując, spodziewamy się w miarę spokojnej wygranej Amerykanów, po których stronie są obecnie wszystkie siatkarskie atuty, od doświadczenia poprzez zgranie aż po umiejętności indywidualne.

MeczTypKursBuk
Włochy – USA21,50STS

Prognoza: 8/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Włochy vs USA


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.