PZPS: Mistrzostwa Świata 2022 bez Wilfredo Leona!!!

Sprawa jest już przesądzona! W środę 10 sierpnia Polski Związek Piłki Siatkowej w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował, że Wilfredo Leon przegrał wyścig z czasem i nie będzie w stanie pomóc Biało-Czerwonym w rozpoczynających się 26 sierpnia Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, których decydujące mecze zostaną rozegrane w katowickim „Spodku”.

PZPS: Mistrzostwa Świata 2022 bez Wilfredo Leona!!! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Wilfredo Leon poza kadrą reprezentacji Polski na MŚ 2022

Kiedy w poniedziałek 8 sierpnia PZPS poinformował, że Wilfredo Leon będzie przygotowywał się do siatkarskiego mundialu wraz z czternastoma innymi zawodnikami, wydawało się, że Kubańczyk z polskim paszportem ma realne szanse na wzięcie udziału w światowym czempionacie.

Wątpliwości zasiały jednak wtorkowe wypowiedzi selekcjonera Nikoli Grbicia, który wskazał długą listę powodów, dla których tak szybki powrót po operacji kolana może się nie udać. Zażarta dyskusja toczyła się też w mediach społecznościowych, ale dzisiejsze oświadczenie kładzie jej kres. Oto ono:

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje o decyzjach dotyczących udziału Wilfredo Leona w tegorocznych mistrzostwach świata. Po konsultacji medycznej oraz serii rozmów pomiędzy trenerem, sztabem i lekarzami, zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem.

W związku z tym Wilfredo Leon nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, których Polska jest współgospodarzem.

Polski Związek Piłki Siatkowej wyraża wdzięczność Wilfredo Leonowi oraz wszystkim zaangażowanym osobom, za dołożenie wszelkich starań w walce o jak najszybszy powrót naszego reprezentanta na boisko.

Jesteśmy przekonani, że Wilfredo wróci w przyszłym sezonie do gry w reprezentacji Polski jeszcze silniejszy. Życzymy zdrowia i sukcesów! Mówimy: do zobaczenia!

Tym samym na nieco ponad dwa tygodnie przed startem FIVB Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, które w dniach 26 sierpnia – 11 września odbędą się w Polsce i Słowenii, znamy już czternastoosobowy skład reprezentacji Polski. To oni będą bronić złotych medali siatkarskiego mundialu wywalczonych w 2014 i 2018 roku:

Reprezentacja Polski na MŚ 2022 w siatkówce mężczyzn

  • Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
  • Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba
  • Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
  • Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Więcej siatkarskich newsów na portalu Sport1!

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.