Radomskie kluby potwierdziły transferowe hity!

Mająca ambicje gry o medale w sezonie 2020/21 Tauron Ligi E.Leclerc Moya Radomka Radom ogłosiła podpisanie kontraktu z jedną z najbardziej utytułowanych polskich rozgrywających, Katarzyną Skorupą. Z kolei Cerrad Enea Czarni Radom ogłosili zakontraktowanie bułgarskiego środkowego Wiktora Josifowa, czym zamknęli kadrę na nadchodzący wielkimi krokami sezon „Ligi Mistrzów Świata”!

Radomskie kluby potwierdziły transferowe hity!

Skorupa zagra w Tauron Lidze

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Po blisko dekadzie zagranicznych wojaży Katarzyna Skorupa zdecydowała się wrócić na krajowe parkiety. Co ciekawe nie związała się z żadnym potentatem, a z E.Leclerc Radomka Moya Radom, która dopiero zamierza zawojować Tauron Ligę, w czym jedna z najlepszych rozgrywających w historii naszej siatkówki ma wydatnie pomóc. Poniżej można zapoznać się z osiągnięciami nowej liderki radomskiego zespołu, które są doprawdy imponujące.

„Kasia urodziła się 16 września 1984 roku w Radomiu. Gra na pozycji rozgrywającej, a jej pierwszym klubem była Skra Warszawa. Potem grała między innymi w Pile, czy Bielsku-Białej. Na arenie krajowej zdobyła Mistrzostwo Polski w 2010 roku, trzy srebra Mistrzostw Polski (2007, 2008 i 2009), dwa brązowe medale Mistrzostw Polski (2005, 2011), Superpuchar Polski (2010) oraz trzy Puchary Polski (2006, 2008, 2009). Indywidualnie została wybrana MVP i najlepszą rozgrywającą Pucharu Polski w latach 2008, 2009 i 2011. Występowała także w reprezentacji Polski, wraz z którą w 2008 roku wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie w Pekinie. W biało-czerwonej koszulce rozegrała 150 spotkań. W reprezentacji Polski pełniła także  rolę kapitan zespołu.

Od rozgrywek 2011/2012 rozpoczęła międzynarodową karierę. Grała we Włoszech, Azerbejdżanie i Turcji.  Z azerskim klubem Rabita Baku dwa lata z rzędu (2013, 2014) zdobyła Mistrzostwo Azerbejdżanu, a w meczu finałowym została wybrana najlepszą rozgrywającą mistrzostw. Grając w Turcji, Katarzyna Skorupa zdobyła Superpuchar Turcji oraz Wicemistrzostwo tego państwa. We Włoszech występowała w klubach z Urbino, Casalmaggiore, Conegliano, Novary i Monza. Pierwszym jej sukcesem w Italii było mistrzostwo rozgrywek ligowych Serie A w 2015 roku. Rok później na półce znalazł się również Superpuchar Włoch, a w kolejnych latach drugie takie trofeum oraz dwa Puchary Włoch i srebrny medal Mistrzostw Włoch. Doświadczona rozgrywająca ma w swoim dorobku również dwa srebra (2013, 2017) oraz dwa brązowe krążki Ligi Mistrzyń (2014, 2016)”.
Źródło: E.Leclerc Moya Radomka Radom (materiały prasowe)

Niespełna 36-letnia zawodniczka nie ukrywa, że wpływ na jej wybór i powrót do rodzinnego miasta miała pandemia koronawiorusa, która pokrzyżowała plany wielu sportowcom. Wystarczy powiedzieć, że w Radomiu za rozegrania miała odpowiadać zdolna Amerykanka, która pomimo podpisania kontraktu nie zdecydowała się na przylot do Polski i stąd w ogóle pojawił się temat zakontraktowania Katarzyny Skorupy, czyli zawodniczki ze zdecydowanie wyższej półki, która mogła dalej występować w jednej z najlepszych lig Starego Kontynentu.

Josifow zamknął skład Czarnych

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu prasowego zamieszczonego na stronie internetowej radomskiego klubu (wksczarni.pl) Wiktor Josifow jest ostatnim zawodnikiem jaki dołączył do drużyny Roberta Prygla przed sezonem 2020/21. 34-letni środkowy to etatowy reprezentant Bułgarii, który do zespołu „Wojskowych” przenosi się z najlepszej siatkarskiej ligi świata za jaką uchodzi włoska Serie A1. W minionych rozgrywkach najnowszy nabytek Czarnych był klubowym kolegom Bartosza Kurka w Vero Volley Monza.

„Była to jedna z kilku opcji, które braliśmy pod uwagę na zakontraktowanie zawodnika na tę pozycję. Viktor przejawiał największą chęć gry dla naszego klubu, a priorytetem nie były dla niego warunki finansowe. Bardzo się cieszymy z podpisania umowy z tak dobrym zawodnikiem, który pomimo 34 lat w ostatnim sezonie zaliczył bardzo udany występ w rozgrywkach ligi włoskiej, rozgrywając sto procent meczów, a dodatkowo w reprezentacji Bułgarii został uznany najlepszym środkowym kwalifikacji kontynentalnych do Igrzysk Olimpijskich. Viktor jest zawodnikiem bardzo uniwersalnym, gdzie oprócz doskonałej gry w ataku, dodaje bardzo wiele w elemencie bloku, a także zagrywki”. – ZDRADZIŁ KLUBOWEJ STRONIE szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom, Robert Prygiel.

Wcześniej radomski klub podpisał umowy z graczami tj. Brazylijczyk Lucas Eduardo Loh czy Dawid Konarski, tworząc bardzo ciekawą mieszankę doświadczenia i młodości, która może dać ciekawy efekt, być może nawet pozwoli powalczyć o medale Mistrzostw Polski 2020/21.

Skład Cerrad Enea Czarnych Radom na sezon 2020/21:
Rozgrywający:
Michał Kędzierski, Bartosz Zrajkowski
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Dawid Dryja, Viktor Yosifov
Przyjmujący: Bartosz Firszt, Brenden Sander, Lucas Eduardo Lóh, Artur Pasiński
Atakujący: Daniel Gąsior, Dawid Konarski
Libero: Mateusz Masłowski, Maciej Nowowsiak
Trener: Robert Prygiel

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.