Reprezentacja Polski kobiet zagra w MŚ 2022 bez podstawowej przyjmującej!

W sobotni poranek Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował o decyzjach dotyczących udziału Martyny Łukasik w tegorocznych mistrzostwach świata, których jesteśmy współgospodarzem. Niestety nie są to decyzje pozytywne dla naszej drużyny narodowej.

Reprezentacja Polski kobiet zagra w MŚ 2022 bez podstawowej przyjmującej!

Martyna Łukasik nie zagra w Mistrzostwach Świata 2022

Problemy zdrowotne Martyny Łukasik już podczas Siatkarskiej Ligi Narodów 2022 uniemożliwiły naszej najlepszej przyjmującej występy w niektórych spotkaniach, ale wydawało się, że czasu do siatkarskiego mundialu, który odbędzie się w Polsce i Holandii na przełomie września i października, jest na tyle dużo, że zawodniczka Grupy Azoty Chemika Police zdoła dojść do siebie i będzie jedną z najjaśniejszych postaci naszej reprezentacji. W sobotę okazało się jednak, że nie będzie to możliwe, o czym poinformował PZPS w oficjalnym komunikacie prasowym.

Podczas zgrupowania w Warszawie przeprowadzono badania diagnostyczne całego zespołu. Badania ujawniły, że stan zdrowia Martyny Łukasik uniemożliwia jej dalsze treningi i pracę na zgrupowaniu, a także nie daje gwarancji na pełną dyspozycję siatkarki w tegorocznym czempionacie. Sztab medyczny przeprowadził liczne konsultacje na podstawie których zdecydował, że Martyna Łukasik nie zostanie włączona do ostatniej fazy przygotowań, a najbliższe tygodnie poświęci na pełną regenerację organizmu.

W związku z tym Martyna Łukasik nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, których Polska jest współgospodarzem.

Naszej reprezentantce życzymy mnóstwo zdrowia i odpoczynku. Martyno, czekamy na Ciebie!

Reprezentacja Polski siatkarek na MŚ 2022

Martyna Łukasik była jedną z piętnastu zawodniczek, które przygotowywały się od kilku tygodni do rywalizacji w siatkarskim mundialu. Bez niej turniejowa czternastka będzie wyglądać prawdopodobnie tak:

  • Rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
  • Środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Kamila Witkowska
  • Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Zuzanna Górecka, Olivia Różański, Weronika Szlagowska
  • Atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
  • Libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Jednocześnie poinformowano, że do szerokiej kadry na MŚ 2022 zgłoszono 22 zawodniczki. Głównie te, które występowały w SLN 2022, ale jest też jednak niespodzianka.

W składzie liczącym 22 zawodniczki na mistrzostwa świata, oprócz tych nazwisk, które obecnie pracują w Szczyrku umieściłem także dziewczyny, które miały okazję zagrać w rozgrywkach tegorocznej Ligi Narodów. Listę uzupełniłem o niektóre młode siatkarki, a także Paulinę Maj-Erwardt. Zdecydowałem, że dobrze jest mieć zabezpieczenie na wypadek kontuzji na pozycji libero. Paulina jest zawodniczką doświadczoną na międzynarodowych turniejach. Wszystkie z powołanych zgodziły się na to, by wesprzeć kadrę narodową, jeśli zajdzie taka potrzeba – uzasadnił Stefano Lavarini, trener reprezentacji Polski kobiet.

Poza Pauliną Maj-Erwardt zaplecze trenującej w Szczyrku czternastki stanowią: rozgrywające Alicja Grabka i Martyna Łazowska, skrzydłowe Paulina Damaske, Monika Fedusio, Julita Piasecka oraz środkowe Magdalena Jurczyk i Aleksandra Gryka.

Więcej sportowych newsów na portalu Sport1!

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.