Od środy 24 lipca do piątku 26 lipca reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet rywalizować będzie w turnieju o Puchar Gubernatora, który odbędzie się w Kaliningradzie. Wiemy już, które zawodniczki otrzymały powołanie na tę imprezę.

Reprezentacja Polski w Pucharze Gubernatora (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Puchar Gubernatora jest tak naprawdę próbą generalną dla podopiecznych Jacka Nawrockiego przed zaplanowanym na początek sierpnia turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, który zostanie rozegrany we Wrocławiu. Naszymi rywalkami będą wówczas Serbki, Portorykanki i Tajki.

Obstawianie bez podatku legalnie! Legalny bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku + bonus 3100 PLN oferta na stronie www.betfan.pl

W Kaliningradzie zmierzymy się z kolei z Rosjankami, Niemkami i Belgijkami. To właśnie te pojedynki mają przygotować naszą reprezentację do rywalizacji przede wszystkim z serbskimi mistrzyniami świata.

Przed tym wyzwaniem stanie czternaście najlepszych siatkarek. O te miejsca wciąż toczy się rywalizacji. Najpoważniejsza na rozegraniu i ataku, co widać też po kadrze na najbliższy turniej towarzyski.

Rozgrywające: Julia Nowicka, Marlena Kowalewska, Joanna Wołosz
Atakujące: Martyna Łukasik, Malwina Smarzek-Godek, Katarzyna Zaroślińska-Król
Przyjmujące: Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Magdalena Stysiak , Aleksandra Wójcik
Środkowe: Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska , Kamila Witkowska
Libero: Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel

Na wspomnianych pozycjach mamy aż po trzy zawodniczki, a miejsca w wąskiej kadrze będą tylko po dwa. Wołosz i Smarzek mogą czuć się pewniakami, więc rywalizacja toczy się tak naprawdę w dwóch parach: Kowalewska – Nowicka i Zaroślińska – Łukasik. Faworytkami są te pierwsze zawodniczki.

W dokonaniu ostatecznego wyboru pomogą trzy najbliższe dni, podczas których polskie siatkarki zagrają kolejno z Niemkami, Belgijkami i Rosjankami.

Dwa pierwsze spotkania rozpoczną się o godzinie 16:30, a ostatnie o 19:30 czasu polskiego.

Cashback na start

BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Zakład bez ryzyka 100 PLN (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl