Reprezentacje Polski wracają do gry!

Siatkarze reprezentacji Polski w trzecim tygodniu lipca, a siatkarki już na przełomie czerwca i lipca rozegrają swoje pierwsze mecze towarzyskie w bieżącym sezonie, który ze względu na odwołanie imprez międzynarodowych, Siatkarskiej Ligi Narodów 2020 oraz Igrzysk Olimpijskich w Tokio, ma wymiar wyłącznie szkoleniowy.

Reprezentacje Polski wracają do gry! (Fot.: FIVB)

Siatkarskie drużyny narodowe wracają do grania

W czwartkowe przedpołudnie Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu w Zielonej Górze poinformował o pierwszych w tym roku oficjalnych spotkaniach reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się 22 i 23 lipca (środa-czwartek) w hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u przy ulicy Sulechowskiej 41. Rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Niemiec. Podobnie jak w Wałbrzychu, na dziś, mecze te odbędą się prawdopodobnie bez udziału publiczności.

„Bolejemy nad tym, że nie nasi siatkarze nie będą mogli się spotkać z naszymi fantastycznymi kibicami, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nie wykluczamy jednak, że za ponad miesiąc sytuacja może pozwolić na udział publiczności. Naturalnie obydwa spotkania transmitowane będą przez naszego niezawodnego partnera, telewizję Polsat i mam przekonanie, że po ponad trzech miesiącach pauzy od siatkarskiej rywalizacji będą to emocjonujące widowiska. Uczynimy wszystko, by zapewnić mediom szeroki dostęp do tych potyczek i do kadr narodowych. Najważniejsze, że wracamy do gry. Serdecznie dziękuję Zielonej Górze za przychylność i szybką reakcję na nasze potrzeby” – mówi Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej (za pzps.pl).

Możemy być niemal pewnie, że potyczki z niemiecką drużyną narodową nie będą prawdopodobnie jedynymi meczami podpieczonych Vitala Heynena tego lata. Wcześniej donoszono, że Biało-Czerwoni zmierzą się także z reprezentacjami Estonii i Finlandii. Te spotkania odbyłyby się prawdpodobnie na północy naszego kraju.

Z kolei podpopieczne Jacka Nawrockiego swoje pierwsze oficjalne mecze latem 2020 roku rozegrają we wtorek 30 czerwca i w środę 1 lipca w hali Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu, gdzie Biało-Czerwone podejmą czeską drużynę narodową.

Tegoroczne zgrupowania reprezentacji polskich siatkarek sztab szkoleniowy reprezentacji Polski zamierza wykorzystać do przygotowania młodszych siatkarek, które w większości dopiero pukają do kary. Wszystko z myślą o Mistrzostwach Świata w 2022 roku, których Polska będzie współgospodarzem.

Nie oznacza to jednak, że w meczach z Czeszkami zabraknie wszystkich gwiazd. Tak nie będzie, bo na zgrupowaniu w Szczyrku zameldowały się te, które wdarły się szturmem do pierwszego składu drużyny narodowej, skrzydłowa Magdalena Stysiak oraz libero Maria Stenzel.

Polska – Czechy
30 czerwca i 1 lipca – 20.30.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu
Transmisje: Polsat Sport
#Kochamysiatkówkę
Polska – Niemcy
22 lipca – 20.30, 23 lipca – 18.00
Hala widowiskowo-sportowej MOSiR-u przy ulicy Sulechowskiej 41, Zielona Góra
Transmisje: Polsat Sport
#Kochamysiatkówkę

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.